Започват вторите 72 часа на мобилната станция

Започват вторите 72 часа на мобилната станция

 

 

Започва провеждането на вторият 72 часов функционален тест на новата мобилна автоматична измервателна станция (МАИС) за качество на въздуха на територията на Столична община.

Тестът ще се проведе в рамките на 3 денонощия в кв. „Панчарево“, „Вилна зона Градище“, учебен полигон на дирекция „Аварийна помощ и превенция“ към Столична община.                               

"С тази мобилна станция допълваме инструментариума, който имаме за измерване показателите за качеството на атмосферния въздух като данните от станцията ще могат да се проследяват на сайта - https://air.sofia.bg/. " – каза Десислава Билева, зам.-кмет по екология на СО.                                                                                                                                                           Провеждането на 72-часовите функционални тестове се извършва с цел установяване на безпроблемната работа на станцията. След което ще бъде извършено окончателното въвеждане в експлоатация на автоматичната измервателна станция.

 

 

Водещи новини

Времето

Полезни линкове