Официално Връчване На Договорите За Безвъзмездна Финансова Помощ По Схеми „Усъвършенстване На Системите За Управление Във Висшите Училища” И „Актуализиране На Учебните Програми Във Висшето Образование В Съответствие С Изискванията На Пазара На Труда”

Официално Връчване На Договорите За Безвъзмездна Финансова Помощ По Схеми „Усъвършенстване На Системите За Управление Във Висшите Училища” И „Актуализиране На Учебните Програми Във Висшето Образование В Съответствие С Изискванията На Пазара На Труда”

На 20 февруари, от 9.30 часа, в Гранитна зала на Министерски съвет, министърът на образованието, младежта и науката акад. Стефан Воденичаров и заместник-министър Петя Евтимова, връчиха официално договори за предоставяне на безвъзмездна помощ в рамките на приоритетна ос 3 на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”.

На събитието бяха връчени 39 договора на висши училища в страната, по програми „ Усъвършенстване на системите за управление във висшите училища” и „Актуализиране на учебните програми във висшето образование в съответствие с изискванията на пазара на труда”.

Общата стойност на безвъзмездното финансиране, което получават висшите училища е за над 16 милиона лева.

Водещи новини

Времето