Катерина Найденова Е Първото Момиче От България Със Златен Медал В Историята На Олимпиадата По Физика

Катерина Найденова Е Първото Момиче От България Със Златен Медал В Историята На Олимпиадата По Физика

На 44.Международна олимпиада по физика, проведена от 7 до 14 юли 2013 г., в Копенхаген, Дания, българските ученици завоюваха 5 медала, един от които - златен.

И той бе за нашето единствено в отбора златно момиче – Катерина Найденова, ученичка от 11. клас на ПМГ – гр. Казанлък.

При награждаването Катя е получила три грамоти:

  1. Златен медал и грамота; 
  2. Специалната награда на Европейското физическо дружество за най-добре представило се момиче заедно с Атила Сабо от Унгария - абсолютния първенец на олимпиадата; 
  3. Грамота за единствено момиче на олимпиадата със златен медал.

Времето