Хасково. Домашна оранжерия за марихуана разкриха служители на РУ – Димитровград. При проверка на жилище в града, собственост на 41-годишен мъж, полицаите установили помещение, оборудвано с вентилационна, напоителна и отоплителна система, осем кварцови лампи, три влагоабсорбатора, хидрофорна система с филтри, трансформатори, датчици за влага и температура, както и множество торове. Иззети са 81 растения от рода на конопа, достигнали височина между 110 – 130 см, отглеждани в саксии. Пред служителите на реда мъжът признал, че е оборудвал помещението и е полагал грижи за растенията. Той е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа. Работата по образуваното бързо производство продължава.
София. Мъж е задържан при опит за кражба. На 8 март, около 22.30 часа, в Първо РУ постъпил сигнал, че непознат се опитва да открадне велосипед от междуетажна площадка в жилищна кооперация на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“. В резултат на незабавните заградителни действия на място е задържан 37-годишен, криминално проявен и осъждан. При последвалите процесуално-следствени действия у него са намерени клещи и макетен нож, от които имало следи по заключващия механизъм на велосипеда. След доклад на събраните материали в Софийската районна прокуратура, задържаният е привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 195 от НК. Наложена му е постоянна мярка „задържане под стража“
Бургас. Вчера, около 14.00 часа, пред блок в ж.к. „Меден Рудник“, служители от бургаското Четвърто РУ извършили проверка на 29-годишен криминално проявен местен жител, който при вида на униформените изхвърлил в тревата торбичка със зелена, суха тревна маса с тегло около 20 грама /канабис/. Мъжът е задържан за срок от 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Кърджали. Притежател на наркотик е задържан за срок до 24 часа в РУ -Кърджали. В хода на специализирана операция за противодействие на престъпността на КПП „Глухар“, около 19 часа снощи, за проверка бил спрян лек автомобил „Дачия“, управляван от 36-годишен. Полицейски служители открили у 22-годишен пътник в колата зелено топче с тегло около 11 грама. При направен наркополеви тест субстанцията реагирала на марихуана. Наркотичното вещество е иззето, а притежателят му - задържан за срок до 24 часа в полицейското управление. Образувано е бързо производство по чл. 354 а, ал. 3, т. 1 от Наказателния кодекс и работата продължава разследващ полицай в РУ-Кърджали.
Неверен сигнал на единния европейски номер 112 подал 19-годишен. Около 14.30 часа вчера, той съобщил за хазартна игра в частен дом в крумовградско село. При направена проверка се оказало, че сигналът е фалшив. Мъжът е задържан в полицейското управление в Крумовград за срок до 24 часа. Проверката е по чл. 326, ал. 1 от Наказателния кодекс.
Криминалисти от РУ-Момчилград установили мъж и две жени в момента на кражба от обект в града. След подаден сигнал полицейски служители засекли групата, докато прибирала желязо. 31-годишен мъж е задържан в полицейското управление. При изясняване на случая е установено, че от обекта са откраднати и 50 бетонни плочи, които са открити и иззети. 27-годишна жена от групата отправила закани за разправа към охранител на обекта. Криминална и Охранителна полиция продължават проверките по двата случая.
Кюстендил. Вчера в РУ-Бобов дол е задържан 35-годишен мъж за притежание на наркотично вещество. При извършена проверка полицаите открили в жилището му опаковка с марихуана. Видът на наркотичното вещество е установен с полеви наркотест. По случая е започнато досъдебно производство, уведомен е дежурен прокурор.
Плевен. Бързо производство за притежаване на наркотици е започнато вчера в плевенското Първо РУ. Предишния ден, около 17.30 часа, в сградата на полицейското управление в областния град, при обиск на 26-годишен е открито полиетиленово топче, съдържащо суха, зелена тревиста маса – марихуана, по данни на притежателя. Предстои назначаване на физико-химическа експертиза. Мъжът е задържан за срок до 24 часа, за престъпление по чл. 354 „а“, ал. 3, т. 1 от НК е уведомен прокурор при районната прокуратура. Работата по случая продължава.
Монтана. Тийнейджъри са отнели противозаконно автомобил, установиха служители на Участък Медковец. Полицаите предприели незабавни оперативно-издирвателни действия след сигнал от 29-годишната собственичка на „Фолксваген Пасат“ – колата, оставена отключена, с поставен контактен ключ, изчезнала от село Аспарухово в нощта срещу 15 април. В рамките на разследването униформените открили автомобила, аварирал в селото, с липсващ контактен ключ. Извършен е оглед и е образувано досъдебно производство по чл. 346, ал. 2, т. 1 и т. 3 от НК. В хода на работата по случая са установени извършителите – двама местни жители на 16 и на 17 години. Снети са им обяснения, контактният ключ е намерен и върнат на собственичката. Работа по случая продължава.
Стара Загора. На 14 април, около 23.30 часа, в РУ - Казанлък постъпил сигнал за сбиване в с. Габарево. Изпратеният на място полицейски екип установил, че около час по-рано, при възникнал скандал, прераснал в сбиване, 28-годишен мъж е нанесъл побой на мъж на 36 години. Пострадалият е транспортиран във ФСМП - Казанлък, където е установено, че е получил фрактура на горната челюст и комоцио. Настанен е за лечение в МБАЛ - Казанлък, без опасност за живота. Извършителят на деянието е задържан за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство по чл. 129 от НК.
Търговище. Пет досъдебни производства и три проверки за съхраняване на незаконно добит дървен материал са образувани в резултат на проведена вчера специализирана полицейска операция. Действията са осъществени от служители на РУ – Омуртаг, съвместно със служители на Държавно горско стопанство - Омуртаг и на Регионална дирекция по горите - Шумен. В хода на акцията са проверени 26 адреса в Омуртаг. За констатирани нарушения контролните органи са съставили 16 акта за установяване на административно нарушение по Закона за горите. При полицейски проверки на 8 адреса е установено, че се съхраняват дърва за огрев от различен вид, без документи, доказващи законния произход на дървесината. В РУ-Омуртаг за срок до 24 часа е задържан 27-годишен мъж от града, за когото е изяснено, че е извършил транспортирането по адреси на част от незаконно притежавания дървен материал. Установените общо около 45 куб. метра дърва за огрев са иззети по надлежния ред.
БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!