Изнесен пункт за раздаване на компост ще бъде разкрит на 19 октомври от 10 до 13 часа на паркинга пред Националния стадион „В. Левски“

Изнесен пункт за раздаване на компост ще бъде разкрит на 19 октомври от 10 до 13 часа на паркинга пред Националния стадион „В. Левски“

Столична община и ОП СПТО организират за поредна година кампания за безплатно раздаване на компост. Всеки, който представи квитанция за платена такса за битови отпадъци за 2018 г. и 2019 г., може да получи по 10 кг компост безплатно срещу всяка бележка. Компостът се произвежда от преработката на зелени биоотпадъци в Инсталацията за биологично третиране „Хан Богров“. Той е естествен обогатител на почвата, който задържа влагата и помага по-лесното и бързо усвояване на хранителните вещества от растенията.

Изнесената инициатива ще се проведе на 19 октомври от 10:00 до 13:00 ч. на паркинга пред Националния стадион „Васил Левски“.

Близо 16 тона е раздаденият компост на гражданите от началото на годината. Кампанията продължава, така че, който има интерес да получи пакет от 10 кг висококачествен компост, може да направи това в удобно за него време, всеки делничен ден от 9:00 до 17:00 ч., на Инсталацията за биологично третиране „Хан Богров“. И не забравяйте да носите квитанцията за платена такса за битови отпадъци за 2018 г. или за 2019 г., за да получите безплатно компост.

 

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето