Премиерът Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма до канцлера на Германия Ангела Меркел

Премиерът Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма до канцлера на Германия Ангела Меркел

Министър-председателят Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма до германския канцлер Ангела Меркел по повод атаката в гр. Ханау, при която загинаха невинни граждани. Премиерът Борисов  изразява своите искрени съболезнования към близките на загиналите.

„Този акт на агресия показва, че трябва да сме единни в защитата на нашите ценности срещу всяко грубо посегателство върху здравето, живота и свободата“, отбелязва Борисов, като изразява своята дълбока загриженост от терористичното нападение. В писмото си до канцлера Меркел министър-председателят Бойко Борисов потвърждава солидарността на България с Германия в борбата срещу всяка форма на тероризъм и насилие.

Водещи новини

Времето