Министърът на културата Боил Банов отдаде почит пред паметта на Апостола на свободата и поднесе цветя пред паметника на Васил Левски в София.
Денят, в който отбелязваме 147 години от обесването на Васил Левски, отново е повод да си спомним неговия героизъм, неуморната му работа в полза на народа, неговите уроци по чест и достойнство за поколенията. И последните му думи: „Сичко, каквото съм сторил, сторих го за Отечеството“. Защото неговото безсмъртие започва от бесилото. Дълбок поклон пред паметта и делото на Апсостола!