Заместник-министър Георгиев прие ученици от варненската Първа английска езикова гимназия

Заместник-министър Георгиев  прие ученици от варненската Първа английска езикова гимназия

Заместник-министърът на външните работи Георг Георгиев проведе дискусия с ученици от варненската Първа английска езикова гимназия, посветена на 140-ата годишнина от създаването на Българската дипломатическа служба.

Георг Георгиев насърчи младите хора да бъдат активни и да участват в обществения живот на страната ни. ,,Радвам се, че проявявате интерес към външната политика. Профилът на гимназията ви и това, с което имате намерение да се занимавате в бъдеще, предполагат да имате поглед и върху външната политика на България‘‘, подчерта заместник-министърът. Той призова младите всеки ден да инвестират в себе си, защото държавата има нужда от добре образовани и квалифицирани кадри.

Георг Георгиев подчерта и значението на кампании като Дни на отворени врати, които правят българските институции по-открити и по-достъпни за гражданите. ,,Провеждането на подобни публични дискусии дава възможност да задавате въпроси, а ние да отговаряме, да споделяме мисли, идеи, да разказвате за вашите възгледи върху процесите, които се случват в страната, и да ги коментираме заедно“, каза Георг Георгиев.

Дискусията продължи над 2 часа , по време на които учениците задаваха множество въпроси към младия дипломат.

Ръководителите на Първа английска езикова гимназия отправиха благодарност към Георг Георгиев и Дипломатическия институт към МВнР, организатор на срещата, за ползотворния разговор.

Срещата бе част от кампания публични дискусии в цялата страна, посветени на 140-ата годишнина на Българската дипломатическа служба. Кампанията бе открита от заместник-министър Георгиев на 26 юли 2019 г. във Велико Търново.

Времето