Завърнаха се военнослужещите от небойната мисия на НАТО в Ирак
Подполковник Недялков подчерта, че основен мотив в тяхната дейност е бил изграждането на доверие и утвърждаването авторитета на българските военнослужещи в многонационална среда. Той благодари на командването на СКС за добрата организация, положените усилия и подкрепа за изпълнение на задачите им и успешното завръщане в страната.
Задачите на офицерите в небойната мисия на НАТО в Ирак бяха свързани с обучение и съветване в колежа по отбрана и обобщаване на поуките от практиката.