Националите по футзал ще играят плейофи за класиране на елитния кръг

Националите по футзал ще играят плейофи за класиране на елитния кръг

Националният ни отбор по футзал се класира за плейофната фаза от квалификациите за Евро 2022. Българите заеха третото място в своята квалификационна група Д след отборите на Албания и Сан Марино, но именно добрите им резултати срещу тях им осигуриха възможността да продължат битката за класиране на финалите. Според новия регламент на турнира, 5-те най-добре представили се 3-ти отбора от 9-те квалификационни групи, заедно с класиралите се на второ място ще играят баражи на разменени гостувания. Жребият на 13 февруари ще определи съперника на България за мачовете през април, а ако "лъвовете" излязат краен побеител, ще се класират за елитния кръг. 

България стартира квалификациите с победа над Андора с 2:1, а във втория си двубой записа равенство срещу Сан Марино, с което зае първото място във временното класиране. Третата среща от група Д се оказа решаваща. В нея тимът на Албания успя да победи с 4:1 и по този начин измести българите от първата позиция и си осигури директно класиране за елитните квалификации. България и Сан Марино останаха с по 4 точки, но по-добрата голова разлика на Сан Марино ги постави на втората позиция.