Лицензионната комисия към БФС проведе ежегодния семинар по национално клубно лицензиране за Първа и Втора професионална лига. Експертите от българските тимове се събраха в Национална футболна база Бояна, за да получат необходимите матерали и информация относно предстаящата процедура за получаване на съответните лицензи. Изпълнителният директор на БФС Борислав Попов откри семинара и насочи вниманието на участниците към ключовите нововъведения в Наредбата за национално клубно лицензиране. В рамките на деня представителите на клубовете получиха разяснения относно основните категории критерии за осигуряването на документа и ги обсъдиха с представителите на комисията. Част от обучението беше и въведението в принципите на работа с електронната платформа за клубно лицензиране, която бе въведена от тази година. Целта на иновацията е да улесни клубовете, като им предостави възможност да входират част от изискваната документаця по електронен път.
Клубовете от професионалния ни футбол се запознаха с критериите за лицензиране за сезон 2020-2021