Екипажът на базов миночистач „Прибой” ще изпълнява задачи в състава на Втората постоянна противоминна група на НАТО
В обръщението си към екипажа на „Прибой“ командирът на Флотилия бойни и спомагателни кораби флотилен адмирал Мален Чубенков изрази своята увереност в професионализма на военните моряци и им пожела успешно изпълнение на всички поставени задачи и безаварийно плаване.
На ритуала присъстваха началникът на щаба на флотилията капитан I ранг Велко Велков и командирът на дивизион противоминни кораби капитан I ранг Павлин Щерев.
Отец Стилиян от църквата „Св. Никола” в Черноморец отслужи водосвет за здраве и успешно плаване на екипажа на базов миночистач „Прибой“.