Новата учебна 2020 година беше открита във военните формирования от Българската армия с тържествени ритуали
В много гарнизони в страната на тържествените ритуали присъстваха представители на местната власт и на военнопатриотичните съюзи и бяха организирани покази на въоръжение и техника. По време на тържествените ритуали бяха наградени военнослужещи за заслуги в изпълнението на задачите през изминалата година.
В пункта за базиране Варна строят на военните формирования беше приет от командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов. След тържественото издигане на военноморския флаг военнослужещите и цивилните служители бяха поздравени от контраадмирал Кирил Михайлов и от заместник-командира на Флотилия бойни и спомагателни кораби капитан І ранг Ваньо Мусенски.
От борда на моторен катер „Васил Левски” представителите на медиите наблюдаваха епизоди от занятия по приемане и предаване на леки товари и поща по траверзен способ, подготовка за бой и поход на военните кораби, развръщане на водолазен полигон и практически водолазни спускания, подготовка и спускане на телеуправляем подводен апарат „ПАП-104” за идентифициране и унищожаване на открити подводни обекти, борба с възникнал на кораба пожар, спасяване на пострадал при пожара човек и транспортирането му до УМБАЛ – Варна с използване на вертолет AS565MB „Пантер” от състава на Военноморските сили.
В Пункта за базиране Бургас беше направен показ на техника от състава на формированието за овладяване и преодоляване на последствията от природни бедствия и бяха проведени показни занятия по обезвреждане на невзривени боеприпаси и потушаване на пожар.