Почина Художникът Ванко Урумов

Почина Художникът Ванко Урумов


   Почина художникът и дългогодишен директор на Градската галерия „Борис Георгиев“ във Варна Ванко Урумов.
   Роден е във Варна. През 1971 г. завършва живопис в Художествената академия при проф. Панайот Панайотов.

   Работи в областта на живописта, графиката, монументалните изкуства. Участва във всички общи и национални изложби у нас, както и в представителни изложби на съвременно българско изкуство в Европа, САЩ, Мексико, Канада, Индия, Япония.

   Притежател е на Голямата награда от Първия международен конкурс за млади живописци (1976),наградата „Захари Зограф“ (1977), наградата на Биеналето за живопис в Букурещ (1979), Наградата на Римската академия за съвременни изкуства „Медуза ауреа“ (1980), и още други награди.

   Министерство на културата изказва съболезнования на близките и приятелите на Ванко Урумов. Поклон пред светлата му памет!



Времето