Военнослужещи от Сухопътните войски разузнаха и иззеха невзривен боеприпас, открит край Пловдив
Формированието в състав от 4 военнослужещи и 2 броя техника е ръководено от капитан Антон Делчев. Военнослужещите действаха на основание отправено искане на главния секретар на МВР и по разпореждане на командира на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов.