Водолази от ВМС демонстрираха възможностите на подводен движител

Водолази от ВМС демонстрираха възможностите на подводен движител
Водолази от Военноморските сили демонстрираха днес, 18 октомври, възможностите на новопридобития подводен движител. Съоръжението развива скорост от 12 възли над вода и 10 възли под вода. То може да потопи управляващия го водолаз на 40 метра дълбочина, като автономността на батерията е до 90 минути.

Демонстрацията бе част от официалната церемония по приемане на подводния движител, която се състоя днес в пункт за базиране Варна. Такова оборудване за първи път се получава във военния флот. То е дарение от фирма „Яхт–инженеринг” ЕООД.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето