Министър Боил Банов И Н. Пр. Оуч Борит Подписаха Програма За Сътрудничество В Областта На Културата Между България И Камбоджа За Периода 2019-2021 Г.
На официална церемония днес в Министерски съвет бе подписана Програма за сътрудничество в областта на културата между Министерството на културата на Република България и Министерството на културата и изобразителното изкуство на Кралство Камбоджа за 2019-2021 г.
Подписи под документа положиха министърът на културата Боил Банов и Н. Пр. г-н Оуч Борит, министър към делегацията на министър-председателя, постоянен държавен секретар в Министерство на външните работи и международното сътрудничество на Кралство Камбоджа. Събитието е в рамките на официалната визита у нас на премиера на Кралство Камбоджа. По-рано министър Банов взе участие и в пленарните разговори, водени от двамата министър-председатели – Бойко Борисов и Хун Сен.
Проектът на Програмата за сътрудничество в областта на културата удовлетворява взаимните интереси на двете страни и съдържа всички необходими текстове за развитие на отношенията между Република България и Кралство Камбоджа в областта на културата.
Регламентират се възможностите за сътрудничество в областта на музиката, танца, фолклора, филмовото изкуство, литературата, превода, библиотечното и музейно дело, изобразителното изкуство, организирането на художествени изложби и музикални фестивали. Уточняват се и ангажиментите на двете страни по отношение на опазването на културното наследство.