Зам.-министър Султанка Петрова откри официално събитие, посветено на месеца на рака на гърдата в Пазарджик

Зам.-министър Султанка Петрова откри официално събитие, посветено на месеца на рака на гърдата в Пазарджик
Заместник министърът на труда и социалната политика Султанка Петрова откри в Пазарджик официално събитие, посветено на Международния месец на рака на гърдата – октомври. Тя приветства домакините от „Сдружение за онкоболни и приятели“ за неуморните им усилия да информират обществото за тази така коварна болест, която засяга толкова жени в световен мащаб.
 
Всяка година над 2 милиона души по света чуват диагнозата, а повече от 600 000 стават жертви на болестта. Целта на инициативи като Международният месец в борба с рака на гърдата е осъзнаване на най-важното – борба с рака на гърдата не като отделна съдба, а като задача и отговорност на цялото общество, каза зам.-министър Петрова.
 
В изказването си тя подчерта, че най-важното оръжие срещу коварното заболяване е профилактиката и подобни инициативи я популяризират и карат хората да се грижат повече за себе си. С вашата всеотдайност всяка година спасяваме десетки човешки животи, връщаме усмивките върху лицата на болните, вдъхваме вяра, надежда и оптимизъм в утрешния ден, допълни Петрова и пожела успех на инициативата.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето