Осъдиха на една година „лишаване от свобода“ условно футболист от гр. Сандански за отвличане

Осъдиха на една година „лишаване от свобода“ условно футболист от гр. Сандански за отвличане

Днес, 14.10.2019 г., по обвинителен акт на Окръжна прокуратура - Благоевград съдът е признал за виновен З.Д. (на 28 години) за извършено от него престъпление по чл. 142, ал. 1, вр. чл. 55, ал. 1, т. 1 от НК.

На 23.06.2017 г., около 20:30 ч., в с. Склаве, община Сандански, подсъдимият Д., който е футболист, отвлякъл Г. Ч., като насила го качил в лекия си автомобил. Той откарал пострадалия пред дома си, за да му покаже записи от видеокамери, които уличавали мъжа в кражба на велосипед.

Съдът е наложил на Д. наказание от една година „лишаване от свобода“ с тригодишен изпитателен срок, както и да заплати на пострадалия пет хиляди лева обезщетение за причинени неимуществени вреди.

Присъдата може да бъде обжалвана и протестирана в 15-дневен срок пред Софийския апелативен съд.

Времето