Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в землището на село Горно Александрово

Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в землището на село Горно Александрово
Специализиран екип от Центъра за подготовка на специалисти в Сливен извърши днес, 13 октомври, разузнаване, транспортиране и унищожаване на силно корозирал изстрел за ПГ-9. Той е открит в землището на село Горно Александрово, община Сливен. Боеприпасът е транспортиран до Учебен полигон „Ново село“, където е унищожен.

Модулното формирование от състава на Сухопътните войски е в състав от 5 военнослужещи и два специализирани автомобила и е действало под ръководството на капитан Гавраил Гандев.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето