Заместник-Министър Румен Димитров Откри Международната Конференция „Музеите На Египет“
Заместник-министърът на културата Румен Димитров откри международната конференция „Музеите на Египет“, която се провежда в София днес, под патронажа на Министерството на културата на България и с участието на Министерството на антиките на Арабска република Египет. Размяната на опит и добри практики ще помогнат да се доближим до визията и функциите, които целим да имат съвременните ни музеи. Вярвам, че споделеният опит и на двете страни в областта на опазването, социализирането и популяризирането на нашето наследство ще допринесе за развитието на културния туризъм и привличането на интереса на нови публики, каза заместник-министър Румен Димитров при откриването на форума. Той пожела успех на конференцията и благодари на организаторите на събитието – посолството на Египет у нас и Фондация за култура „199“.