На 16 май 2014 г. Комисията за защита на личните данни проведе заключителна пресконференция по проект „Подобряване на управлението, организацията и функциите на Комисия за защита на личните данни, чрез провеждане на функционален анализ”, финансиран от Европейския социален фонд чрез Оперативна програма „Административен капацитет”. Комисията бе представена от нейния председател – Венцислав Караджов и членовете – Цанко Цолов, Цветелин Софрониев и Мария Матева. В събитието участие взе и Моника Димитрова-Бийчър, ръководител на Управляващия орган на Оперативна програма „Административен капацитет”.
Г-н Караджов представи институционалната визитка на Комисията и благодари на г-жа Димитрова-Бийчър за бързия и делови подход на Управляващия орган на програмата в сътрудничеството с КЗЛД. От своя страна, г-жа Димитрова-Бийчър поздрави екипа на Комисията за доброто управление на проекта и изрази надежда КЗЛД да продължи да се възползва успешно от възможностите, които ОПАК предлага.
Ръководителят на външния изпълнител – Консорциум „Обединение за добро управление”, г-жа Снежана Димитрова, представи резултатите от проекта. Бяха представени планът за действие, във връзка с прилагането на резултатите от функционалния анализ, идентифицираните силни страни на Комисията, както и областите, в които досегашното ниво на работа на институцията може да бъде повишено допълнително.
В края на пресконференцията г-жа Димитрова, изказа задоволство от заявеното намерение на Комисията да се положат допълнителни усилия и да се инвестира в развитието на професионалната компетентност и способности на администрацията. Единствено този подход може да осигури най-добра устойчивост на проектните резултати.