България бе приета за пълноправен член на Координационна група за надзор на Шенгенската информационна система

България бе приета за пълноправен член на Координационна група за надзор на Шенгенската информационна система
На 11 юни 2013 г. в Брюксел се състоя първото заседание на новосъздадената Координационна група за надзор на Шенгенската информационна система (SIS II). Групата е правоприемник на Съвместния надзорен орган по Шенген, който прекрати своята дейност на 9 април 2013 г. В него България участваше като наблюдател, а от днес е приета като пълноправен член в новата надзорна структура. На своето първо заседание, Координационната група прие процедурни правила за работата си, избра свой председател и обсъди работната си програма.

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето