Министър Бисер Петков участва в честването на Деня на миньора в Етрополе

Министър Бисер Петков участва в честването на Деня на миньора в Етрополе

Министърът на труда и социалната политика Бисер Петков, заедно със заместник министър-председателя по икономическата и демографската политика Марияна Николова, присъства  на честването на Деня на миньора в „Елаците-Мед“ АД в Етрополе. Освен професионалния празник, минно-обогатителният комбинат отбеляза  44 години от създаването си и 20 години от присъединяването му към група „ГЕОХИМ“.

 

Министър Петков  поздрави ръководството на компанията за прилагането на съвременни производствени технологии и използването на модерно оборудване в работния процес, за провеждането на социално-отговорна политика и за направените сериозни инвестиции в човешкия капитал. „Елаците-Мед“ АД осигурява над 1800 работни места на граждани от 8 общини, отбеляза министър Петков. Според него компанията е добър пример за прилагане на трудовото законодателство като осигурява здравословни и безопасни условия на труд, намаляващи рисковете от трудови инциденти и злополуки в рисковата професия на миньора. 
 
По време на посещението  министър Петков  участва в организираната производствена обиколка на Рудодобивния комплекс на „Елаците-Мед“ АД, където отблизо се запозна с развитието на съвременните техники за планиране на минните работи  и дигитализацията на процесите в рудника.

Водещи новини

Времето