За около 20 случая на нелоялни търговски практики на финансови институции съобщи Константин Арабаджиев, член на Комисията за защита на потребителите, при участието си в конференция „15 ярки идеи“ по повод 15-годишнината на групата БНП Париба в България.
Комисията е установила, че в стандартния европейски формуляр, който задължително трябва да бъде предоставен на потребителя преди сключването на договора, някои дружества не са попълнили важни реквизити. Например, не се съобщава условието, че кредитополучателят трябва да осигури за определен и то кратък срок поръчител, който да отговаря на точно определени изисквания.
На форума икономисти обсъдиха управлението на личните финанси, финансовата грамотност на българите и развитието на инвестициите и бизнес средата.