БЪЛГАРИЯ: Шейтанов,  Христов, Томбак,  Бастунов,  Тилев,  Кабов (46-Т.Иванов), Янков (46-Груев), Турицов (74-Николов), Костадинов, 19. С. Иванов, Кръстев.

Англия: Балкомб, Джеймс, Чалоба, Нкетиа (58-Брирътън), Ембълтън (58-Уилък), Санчо, Стърлинг,  Маунт,  Таймън, Таверниър (70-Адениран), Фийни.

1. Англия 9 т.

2. България 6 т.

3. Исландия 3 т.

4. Фарьорски острови 0 т.

България U19 отстъпи  на Англия  с 0:1 в последен мач от Първия кръг на европейските квалификации за Евро 2018. Срещата се проведе на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. След победата англичаните завършиха първи в класирането с пълен актив, а още преди началото на мача и двата отбора си бяха осигурили място в Елитния кръг на квалификациите идната пролет. В предишните два мача  България записа две победи. Срещата бе наблюдавана от селекционера на "А" националния отбор Петър Хубчев и един от неговите помощници - Георги Донков.

Първо полувреме

Тимът на Ангел Стойков можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато Иван Тилев стреля от пряк свободен удар, но уцели напречната греда. Англичаните излязоха напред в 11-ата минута, когато Стърлинг надбяга Бастунов и центрира към Джейдън Санчо, който засече топката вкара с глава. Нашият отбор опита да върне попадението, но шут на Калоян Кръстев в 14-ата минута попадна в ръцете на Балкомб. Малко по-късно Томбак осъществи отличен пробив отдясно и изпрати добре топката на 7-8 метра пред голлинията, но защитник на гостите се изчисти със шпагат.

Англичаните отговориха с голово положение в 32-ата минута. Кетиа центрира отляво към Маунт, който шутира от малък ъгъл, но Шейтанов се плонжира и предотврати второ попадение. Две минути преди края на първата част англичаните имаха нов шанс. Ембълтън удари напречната греда с шут от близо.

Второ полувреме

Момчетата на Ангел Стойков имаха на два пъти шанс да изравят, но опасни удари отблизо на Иванов и Калоян Кръстев бяха блокирани.

В 63-ата минута Санчо изведе Таймън, който шутира фронтално от границата на наказателното поле, но над напречната греда. Само 180 секунди по-късно резервата Брирътън излезе очи в очи срещу Шейтанов, но стреля в аут.

В 77-ата минута Иван Тилев стреля от свободен удар и малко не му достигна да уцели далечния ъгъл на английската врата.

В 89-ата минута българският тим разигра добре топката, след което последва центриране отдясно към Калоян Кръстев, но то дойде малко високо и таранът на Славия не успя да вкара в празната врата, а стреля над напречната греда. „

В другия мач Исландия спечели срещу Фарьорските острови с 2:1.