Селекционерът на "А" националния отбор Петър Хубчев и футболистите Васил Божиков, Симеон Славчев и Страхил Попов взеха участие в среща с медиите, посветена на последния ден от лагера преди заминаването за световната квалификация срещу Беларус.
Ето какво споделиха от лагера на националния отбор по време на срещата с представителите на медиите:
Петър Хубчев: “Усетих тези 4-5 дни, че има натрупана умора сред играчите, което е напълно нормално. Опитахме се да предадем на футболистите, че ни чака много тежък мач. Съставът горе-долу се избистря. Имаме колебания за някои от постовете. Смятам на футболистите да кажа с какво ще ни затрудни Беларус. Предпочитам да говоря повече пред отбора.
Аз не разчитам на традициите в спорта. Не ме интересува, че до този момент се представяме по-добре от Беларус. Те са добър тим, ние трябва да ги надтичаме и надборим, за да постигнем успех. Разбира се, трябва да играем разумно. Не усещам, че играчите искат вече да излязат в почивка. Честно ви отговарям, до вчерашната тренировка не съм усещал подобно нещо. По време на заниманията са доста концентрирани, ако не са ме заблудили”
Страхил Попов: „Запознати сме, наблюдавахме част от мачовете на Беларус. Направиха равен с Франция. Стабилен отбор със здрави физически футболисти. Надявам се всички да бъдем концентрирани, защото ще бъде доста трудно. Победата над Холандия може да даде самочувствие, но лично според мен този мач сега ще бъде по-тежък. Да затвърдиш постигнатото е много по-трудно.
Отборът на Беларус няма какво да губи, затова ще ни бъде доста по-тежко. И преди казах – доста са здрави физически, високи, едри футболисти. Трябва да обърнем внимание на това нещо. Ще анализираме тук във видеоразборите. Ще преценим кои слаби техни страни ще ни бъдат от полза. Още не сме навлезли така детайлно, че да кажа как ще подходим спрямо слабостите им и кои от тях ще използваме”, заяви бранителят.
Васил Божиков: "Аз лично се чувствам добре. Атмосферата на този лагер е добра, целият отбор тренира добре. Всичко минава по план. Добре се подготвяме за мача с Беларус и се надяваме там да покажем добра игра и дай Боже да вземем добър резултат. Всички сме мотивирани. Гледаме видео постоянно, треньорите говорят за тях, те са силов отбор, очаква се голяма борба и ние трябва да отговорим със същото. Задължителна победа, това са клишета. Дай Боже да покажем това на, което сме способни. Да покажем същия колектив като предните два мача и ако го покажем, ще постигнем добър резултат. Ние играем преди всичко за България, за феновете и с добри резултати се надявам да върнем хората на стадиона"
Симеон Славчев: "Разочарован съм, понеже можех да стана шампион на Полша. Първенството беше доста оспорвано, за наше нещастие не взехме никакъв медал, макар и с равни точки с втория и третия. Дали съм уморен? Чувствам се в прекрасна форма, изиграх доста мачове. Мога да гарантирам за мача в Борисов, че ще бъда на 100 процента готов и в оптимална кондиция. Ние сме напълно наясно с възможностите си. Като гледам и момчетата, никой не е дошъл от Кардиф, нито е играл в Шампионската лига, никой не е дошъл с директен полет от Барселона, Манчестър… Ние си повярвахме, че можем да побеждаваме. Важни са дисциплината и тактическата подготовка. Треньорът застава зад нас, това е достатъчна мотивация. Наемът ми в Лехия свърши, изиграх най-добрия си сезон извън България. Нека мине мачът с Беларус, после ще има повече яснота около бъдещето ми. Сега приоритетът е квалификацията срещу Беларус".
Отдел "Връзки с обществеността и медии"