Жълти картони: Александър Др. Александров, Радослав Кирилов, Светослав Дяков (България); Александър Хлеб (21, 90+1), Игор Шитов, Юрий Кендиш (Беларус)

Червени картони: Александър Хлеб (Беларус)

БЪЛГАРИЯ: 23. Владислав Стоянов, 4. Петър Занев, 14. Васил Божиков, 3. Александър Др. Александров, 2. Страхил Попов, 6. Симеон Славчев, 21. Светослав Дяков – к., 20. Александър Тонев (66-Радослав Кирилов), 17. Георги Миланов (53- Ивайло Чочев), 10. Ивелин Попов (75- Преслав Йорданов), 7. Спас Дeлев

Селекционер: Петър Хубчев

БЕЛАРУС: 22. Андрей Горбунов, 5. Денис Поляков, 21. Егор Филипенко, 3. Александър Мартинович – к. (36- Игор Шитов), 6. Сергей Политевич, 14. Юрий Кендиш, 18. Иван Маевски (74- Сергей Корниленко), 10. Александър Хлеб, 13. Павел Нехайчик (61- Павел Савитски), 11. Михаил Гордейчук, 23. Денис Лаптьов

Селекционер: Александър Хацкевич

Съдия: Щефан Клоснер: (Швейцария)

А“ националният отбор на България записа втора победа в  световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия. Тимът на Петър Хубчев  надигра отбора на Беларус  с 1:0 на стадион „Васил Левски“.

Първо полувреме

България започна срещата, търсейки гола и резултатът не закъсня. Спас Делев напредна по дясното крило, навлезе в наказателното поле и центрира към Ивелин Попов, който с глава отблизо реализира за 1:0. Това бе 12-ти гол за опитния нападател с екипа на националния отбор. В 29-та минута националите можеха да удвоят преднинаната си. Занев нахлу отляво и центрира към наказателното поле, където бранител на гостите бе на косъм да си отбележи автогол, но Горбунов спаси.

Минута по-късно Стоянов се намеси решаващо при удар на Кендиш от 12 метра.

В 34-та минута Георги Миланов преодоля няколко бранители на Беларус и отправи силен удар, но не намери очертанията на вратата.

В края на първата част Маевски се озова на чиста позиция и отправи удар, който не намери целта.

Второ полувреме

В 57-та минута Владислав Стоянов отново се намеси блестящо при удар на Шитов. Малко по-късно дебют за България записаха Радослав Кирилов и Преслав Йорданов, които замениха Александър Тонев и Ивелин Попов. В 77-та минута Славчев подаде към Кирилов, който шутира от движение, но покрай вратата. В края на двубоя гостите стигнаха до гол, дело на Курниленко, но попадението не беше зачетено заради засада и така срещата приключи с успех за „трикольорите“ с 1:0.

В другия мач от групата, Холандия надигра като гост Люксембург с 3:1.

В класирането България заема четвърто място с 6 точки. Лидер е Франция с 10 точки, следвана от Холандия и Швеция със 7. Беларус и Люксембург са на последните две позиции с 2 и 1 точки.

На 25 март 2017 година България приема Холандия.