"Славия" и "Берое" стартират кампанията си в Лига Европа

"Славия" и "Берое" стартират кампанията си в Лига Европа

От днес започва участието на българските отбори в европейските клубни турнири с мачовете на "Славия" и "Берое".

"Славия" се изправя срещу полския "Заглебие" в първия предварителен кръг на Лига Европа. Тимът от София е домакин в първата среща, която започва в 19:30 часа на стадион "Васил Левски". Реваншът в Любин ще се играе на 7 юли.

"Берое" (Стара Загора) посреща босненския "Радник" (Биелина), също в първия квалификационен кръг от Лига Европа. Срещата на стадион "Берое" стартира в 20:30 часа. Реваншът в Босна и Херцеговина ще бъде седмица по-късно - на 7 юли.

Останалите български представители – "Лудогорец" и "Левски" започват своето участие през месец юли.  

Победителят в първенството от миналия сезон "Лудогорец" ще срещне "Младост" (Черна гора) във втория предварителен кръг от Шампионската лига.  Тимът от Разград ще е домакин в първия мач, който ще се проведе в сряда, 13 юли, от 20:30 часа. Реваншът ще се състои във вторник, 19 юли, от 21:45 часа.

"Левски" стартира от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа срещу "Марибор" от Словения. Първият мач е на 14 юли, в Словения, на стадион „Людски върт“, от 21:00 часа. Реваншът в София е на 21 юли.

Българският футболен съюз пожелава успех на всички родни представители в европейските клубни турнири.

 

Отдел "Връзки с обществеността и медии"

 

Водещи новини

  • bTV
  • /

Времето