Победно начало за девойките до 17 г. на турнира в Албена

Националният отбор на България за девойки до 17 г. започна с победа участието си на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в курортен комплекс "Албена". Възпитаничките на Троян Радулов надиграха с категоричното 3:0 състава на Молдова в първата си среща от надпреварата, в която участват още тимовете на Румъния и Словакия.

„Лъвиците“ доминираха от началото до края на стадион „Албена 3“, като резултатът можеше да бъде още по-изразителен, но липсата на концентрация и добрите изяви на вратарката Бианка Друта им попречиха да реализират още попадения. На два пъти и гредите помогнаха на молдовките след удари на Гергана Петкова и Ивана Найденова.

В 25-та Ивана Найденова даде тон за победата. Полузащитничката на ФК „НСА“ реализира с глава след ъглов удар. До края на първата част националките създадоха още няколко добри положения, но Антонина Петкова и Александра Янева не успяха да намерят целта.

След почивката ситуацията на терена не се промени. България продължи да атакува и да търси по-изразителна победа. В 73-та минута усилията на „лъвиците“ дадоха резултат. Даниела Лазарова удвои преднината на България след перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

Националките отново намериха мрежата на Молдова, но попадението на Леонора Желева бе отменено за нарушение срещу вратарката.

До края на двубоя имаше време за още един гол. Негов автор бе Силвия Кефалова, която проби отдясно и с хубав удар оформи категоричното 3:0 в полза на България.

„Като цяло съм доволен от представянето на отбора. Стартирахме малко припряно в срещата, но това е нормално като за първи мач. Вече мислим за следващите ни двубои срещу силните тимовете на Румъния и Словакия. Необходимо е да работим върху завършващата фаза, за да реализираме положенията, които създаваме“, заяви селекционерът Троян Радулов.

В другата среща Румъния победи Словакия с 1:0.

България и Румъния са лидери в класирането след първия кръг с по 3 точки.

Следващият двубой на България е срещу Словакия, в сряда от 17:00 часа.

България U17 – Молдова U17 3:0

Голмайсторки: Ивана Найденова (25), Даниела Лазарова (73), Силвия Кефалова (80+2);

Жълти картони: Лиа Влас (Молдова)

България U17: 1. Виктория Иванова (59-Дарина Николова), 3. Яница Иванова (65-Диана-Михаела Атанасова), 4. Венка Драганова, 6. Лилия Бирова (59-Теодора Йорданова), 13. Анна Георгиева, 7. Гергана Петкова (41-Леонора Желева), 8. Антонина Петкова – капитан (34-Ебру Дормушали), 10. Мариела Недева (41- Даниела Лазарова), 11. Ивана Найденова (66-Недред Заструг), 19. Антонина Шопска (66-Силвия Кефалова), 15. Александра Янева (59- Александра Горанова)

Селекционер: Троян Радулов

Молдова U17: 1. Бианка Друта (53-Марина Климентиева), 4. Валентина Лохин - капитан, 5. Вера Апостол (53-Дариа Месина), 6. Арина Чечин, 8. Екатерина Илина, 9. Лиа Влас (62-Татяна Кристеа), 11.  Мария Соиму (62-Олесеа Терентиев), 13. Валерия Минаскурта, 15. Екатерина Оница, 17. Даниела Мардари, 18. Александра Дарован (62-Даниела Пилеасов)

Селекционер: Евгения Мирон

Съдия: Надежда Белчева

Стадион: „Албена 3“, Албена