България U19 завърши 0:0 с Грузия U19 в контрола

Юношеският национален отбор на България до 19 г. завърши 0:0 с Грузия U19 в приятелска среща, която се игра в Тбилиси на изкуствения терен на академията на най-титулувания местен отбор Динамо.

Двубоят бе отложен с 3  часа заради силен снеговалеж.

Полузащитникът на Литекс Александър Георгиев не можа да вземе участие в двубоя поради контузия.

Двата отбора се вкопчиха в здрава физическа битка при силен вятър и лек снеговалеж. В 40-та минута Стефан Аличков центрира от фаул и Тонислав Йорданов засече топката във вратата, но страничният съдия маркира засада.

През втората част темпото продължи да бъде високо, а домакините играха доста твърдо.

Тонислав Йорданов отново застраши вратата на грузинците след центриране от корнер, но топката премина встрани от десния стълб на домакините. Нападателят на Литекс се опита да се разпише и с удар от далечно разстояние в 70-та минута, но не намери целта.

По програма втората среща между двата отбора е на 26 януари (вторник) от 13:00 часа на стадион „Тенгиз Бурджанадзе“ в град Гори, но има вероятност мачът да се проведе отново на базата на Динамо (Тбилиси) заради неблагоприятното време.