Националният отбор на България спечели с 2:0 гостуването си на Япония в Нагоя. Така „лъвовете” продължиха силното си представяне под ръководството на Любослав Пенев. Откакто той е селекционер на тима, България има едва две поражения, като те са в приятелски срещи.
Балансът на „трикольорите” срещу Япония пък е отличен – четири победи и едно равенство от пет двубоя, като всички са играни в Страната на изгряващото слънце.
На „Тойота Стейдиъм” се събраха около 45 000 зрители. Още в третата минута Станислав Манолев откри резултата от пряк свободен удар. За него това бе четвърти гол за националния тим в рамките на последните девет месеца.
В 70-та минута дойде и вторият гол за България. Христо Златински центрира от фаул, а капитанът Хасебе си отбеляза автогол. Секудни преди изтичането на редовното време Юта Нагатомо преодоля Владислав Стоянов, но попадението не бе зачетено заради засада.

Дебют за България записаха Александър Александров и Йордан Христов. В 40-та минута Илия Миланов бе заменен заради контузия, а малко преди края с травма напусна и Радослав Димитров. Любослав Пенев вече бе направил договорените с домакините шест смени и поради тази причина тимът ни доигра срещата с 10 футболисти.
Във вторник от 17:00 часа българско време нашият тим излиза срещу Казахстан.

Съставът на България:
Владислав Стоянов, Радослав Димитров, Илия Миланов (40 – Александър Александров), Иван Иванов, Йордан Минев, Ивелин Попов – капитан (65 – Георги Миланов), Владимир Гаджев (55 – Христо Златински), Георги Илиев (68 – Стефан Велев), Станислав Манолев (79 – Йордан Христов), Спас Делев (59 – Илиян Мицански)
Отдел „Връзки с обществеността и медии”
Снимки: J.LEAGUE PHOTOS