40 000 къса цигари без бандерол откриха служители на отдел „Икономическа полиция” в ОДМВР – Варна

40 000 къса цигари без бандерол откриха служители на отдел „Икономическа полиция” в ОДМВР – Варна

Двама мъже са задържани, предстои повдигане на обвинение на единия от тях

Специализирана полицейска операция по противодействие на съхранението и разпространението на акцизни стоки без бандерол се проведе във Варна. При извършените във втория етап на мащабната операция действия, в момент на разтоварване на кашони с  цигари от лек автомобил са задържани двама мъже- на 34 и 44 години. Иззети са 40 0000 къса цигари без бандерол на приблизителна стойност 15 хиляди лв. 

По случая е образувано досъдебно производство 44-годишният е с множество криминалистически регистрации за аналогични престъпления, осъждан е, като в момента изтърпява условна присъда за подобно деяние. Работата по доказване и документиране на извършеното престъпление продължава под надзора на Районна прокуратура – Варна.

Само преди дни, по време на първия етап от операцията, бяха заловени 600 000 къса цигари без бандерол, припомнят от областната дирекция.

 

Водещи новини

Времето

Полезни линкове