Заместник министър- председателят Томислав Дончев се срещна с Министъра на европейската интеграция на Република Сърбия

Заместник министър- председателят Томислав Дончев се срещна с Министъра на европейската интеграция на Република Сърбия

 

Заместник министър- председателят Томислав Дончев се срещна с Министъра на европейската интеграция на Република Сърбия- Г-жа Ядранка Йоксимович.

 

На срещата бяха обсъдени предизвикателствата и трудностите, които стоят пред Република Сърбия, по пътя й на присъединяване към ЕС. Вицепремиерът Дончев заяви готовност за подкрепа и споделяне на българския попит за създаване на капацитет в администрациите, които отговарят за използването на средствата от ЕС в Република Сърбия. Г-жа Йоксимович изрази специална благодарност към България, във връзка с извеждането на темата за интеграцията на Западните Балкани като един от основните приоритети на Българското председателство на Съвета на ЕС. 

Водещи новини

Времето