Военнослужещи от НВУ унищожиха невзривени боеприпаси от Втората световна война
Модулното формирование от четирима военнослужещи с два автомобила бе ръководено от подполковник Йордан Терзиев. Унищожаването на боеприпасите е извършено на безопасно място на 8 км южно от Русе. До пристигането на специализирания екип, органите на МВР са охранявали мястото на което са били намерени боеприпасите.
Тази година модулното формирование за втори път обезврежда намерени боеприпаси. Повечето от тях са от Втората световна война.