С молебен в Катедрален храм „Рождество на Св. Богородица“ във В. Търново започнаха проявите, посветени на 140-годишнината от приемането на Търновската конституция днес.
Те продължиха с тържествено заседание на парламента в музей „Възраждане и Учредително събрание“. В емблематичната сграда народните представители посрещнаха на крака оригиналната търновска конституция.
След приключване на заседанието гостите се включиха в шествие до паметника Майка България, където поднесоха венци и цветя.