Минен ловец „Цибър“ се завърна от участие в българо-румънско учение

Минен ловец „Цибър“ се завърна от участие в българо-румънско учение
Минен ловец „Цибър” от състава на българските Военноморски сили с командир капитан III ранг Лъчезар Иванов се завърна в Пункт за базиране Варна вчера, 9 март 2019 г. Корабът беше в състава на Втората постоянна противоминна група кораби на НАТО от 18 февруари до 9 март 2019 година. Групата посети градовете Варна и Констанца, а от 1 до 8 март участва в българо-румънското противоминно учение „Посейдон 2019” в пристанище Констанца и морските пространства на Република Румъния. Целта на учението бе да се повиши нивото на оперативна съвместимост и подготовката на личния състав при прилагане на процедурите и стандартите на НАТО по време на плаване в състава на многонационални съединения.

Корабът и екипажът бяха посрещнати от командира на Военноморските сили контраадмирал Митко Петев. В приветствието си контраадмирал Петев поздрави екипажа за отлично изпънените задачи и с успешното завършване на плаването.

Водещи новини

Времето