Информационен бюлетин

Информационен бюлетин

Търговище. Седем-членна група на възраст от 24 до 14 години, посегнала на радиатори на основно училище в града, е установена и задържана след продължителна и упорита работа на криминалисти от областната дирекция. Набезите им датират от края на октомври миналата година, когато е извършено първото престъпление. Тогава школото осъмнало без 14 ламаринени радиатора. Два месеца по-късно групата атакувала отново училището и оставила на студено децата, като задигнала други 42 отоплителни уреда. Последната им кражба е регистрирана в началото на юли т.г. – този път те успели да задигнат меден казан от частен дом. После групата пласирала откраднатото в пунктове за изкупуване на метали.

Кърджали. Извършители на 14 кражби от магазини са разкрити от криминалисти в РУП-Кърджали. Д.А./18 г./, Г.С./20 г./ и 17-годишен техен съучастник успели да натрупат солидния “актив” от обири  в Кърджали и околните села за период само от два месеца. Ваучери, пари, алкохол и хранителни продукти са изнасяни от обектите. На 3 юни тримата успели в рамките на няколко часа да разбият три магазина в областния център. Участник във всички кражби е 18-годишният, който е задържан в момент на пореден негов опит да разбие магазин в Момчилград. След залавянето му криминалистите разплели и останалите престъпления и стигнали до неговите двама помагачи. Материалите по случая са изпратени в прокуратурата с мнение срещу извършителите да бъде повдигнато обвинение за кражби.

Бургас. Служители на Четвърто РУП задържаха 18-годишния И.Д. по подозрение за извършени от него множество грабежи. При последвалото претърсване в дома му в ж.к. «Меден Рудник» те открили 15 мобилни телефона - различни марки, 9-мм газов пистолет без документи за собственост заедно с пълнител, 4 патрона за него, метална телескопична палка, черна шапка с прорези за очите, 32 саморъчно свити цигари канабис, два полиетиленови  плика с кафеникави семена и други три – със суха тревна маса. В жилището те се натъкнали и на саксия със засадено в нея канабисово растение. Работата по случая продължава.

Стара Загора. Още трима извършители на грабежи над жени са установени и задържани от криминалисти на областната дирекция, работили по подадени сигнали на потърпевши. Срещу С.Д. /26 г./, С.А. /29 г./ и М.Т. /23 г./ са образувани дознания. Първият от случаите датира от 16 август, когато 51-годишна жена била нападната в гръб на ул. “Екзарх Антим 1”, а неизвестният й отнел от врата златното колие. Три дни по-късно още две старозагорки потърсили помощ в полицията – по идентичен начин те се разделили със златните си бижута. Вчера сигнал в полицията подала и 60-годишна жена, която се разделила с 3-грамовото си златно синджирче към 18.00 часа на 20 август. В хода на разследването е установено, че М.Т. е „записал в биографията си” и друг грабеж – от 22 август. Тримата ще останат в ареста за 24 часа, продължава работата по  изясняване на съпричастността им към други престъпления, извършени на територията на града.

Пловдив. Мъж, заплашил с пистолет трима души в Асеновград, е заловен от полицията. Инцидентът се разиграл вчера около 15 часа пред кафе-аператив на ул.”Георги Ковачев”, където П.Л. /41 г./ престоял известно време и пийнал няколко чаши алкохол. После без всякаква причина започнал да обижда и псува мъж и две жени, които минавали край кафето, извадил газов пистолет и ги заплашил с него. След получения за инцидента сигнал в районното управление на място незабавно пристигнали униформени служители, които задържали агресивния мъж, известен на полицията.
Криминалисти на областната дирекция разследват кражба на метална каса  от магазин в Пловдив. Сигналът за престъплението бил получен около 07 часа вчера. При извършения оглед е установено, че в търговския обект на ул.”Михалаки  Георгиев” е проникнато с взлом на метална входна врата. Сигнално-охранителната техника на магазина не се е задействала. По първоначални данни в касата е имало около 30 000 лева – оборотни пари.

Пазарджик. Цигари без бандерол бяха иззети при няколко специализирани полицейски операции вчера. Снощи около 21.00ч. екипи на сектор „Противодействие на икономическата престъпност” при ОДМВР-Пазарджик извършили проверка на павилион в областния град. Там  открили общо 49 кутии с цигари от различни марки без бандерол. При допълнителното претърсване в дома на продавача А.Б. /50 г./ от Пазарджик били намерени още 257 кутии от акцизната стока. Следобед служители на Участък „Полиция” в пазарджишкия квартал „Изток” проверили хранителен магазин, собственост на Ф.Н. /62 г./. Там те открили 250 кутии с цигари без бандерол. Почти по същото време след извършено претърсване в дома на пазарджиклията М.Т. /26 г./ са намерени още 40 кутии. Акцизната стока е иззета, а по два от случаите се водят полицейски производства.

Монтана. Четирима обявени за общодържавно издирване и 560 кутии незаконни цигари са намерени при акция на полицията в Лом. Успешната реализация е на полицията в крайдунавския град. Трима от обявените за общодържавно издирване - двама жители на гр. Лом и един на с. Медковец, са търсени като обвиняеми по досъдебни производства от 2009 и 2010 г.. Четвъртият – жител на с. Ковачица, е издирван в качеството му на свидетел. По време на полицейската акция е извършена и проверка в частен имот, собственост на 79-годишната А.Г. От дома й са иззети 560 кутии с цигари от различни марки, без акцизен бандерол. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 234 от НК. Работата по случая продължава.

Русе. Мъж бе заловен вчера след като отнел противозаконно колата на работодателя си, блъснал се в железобетонен електрически стълб и избягал. Сигналът за възникнало пътно транспортно произшествие бил получен около 3.20 часа в дежурната част на районното управление “Полиция” в гр. Ветово. Веднага на мястото бил изпратен полицейски екип, който извършил оглед на местопроизшествието, но не открил водача на място. Малко по-късно полицаите засекли и задържали 25-годишния М.А. от Ветово. При извършената проба с техническо средство било установено, че той се е качил зад волана с 1.62 промила алкохол в кръвта. По случая е образувано досъдебно производство.

Служители на Второ РУП разследват сигнал за кражба на 13 740 лева. По думите на потърпевшия водач на товарен автомобил „Мерцедес” той оставил крупната сума в раница, която стояла закачена в кабината, докато той  зареждал газ в товарното возило.

Благоевград. Полицаи  откриха  незаконно оръжие при рутинна проверка на лек автомобил в гр. Петрич. Вчера водачът на колата – Д.М. /31 г./ бил спрян на  ул. „Рокфелер”. С него пътували още четирима петричани. Полицаите отворили багажника на „Нисан”-а и там се натъкнали на въздушна пушка, за която се усъмнили, че е преработена в бойна. След експертиза съмнението било потвърдено - оръжието наистина било преработено и можело да произведе изстрел с флоберков патрон-калибър 5,6 мм. За  случая е сезирана  прокуратурата и е образувано досъдебно производство.

Сандански полицаи иззеха 1 700 къса цигари без акцизен бандерол по време на проведена спецоперация по контрола на акцизните стоки. Те проверявали търговски обекти и домове на търговци. Така те попаднали и на голямото количество незаконни папироси, което е иззето от апартамента на Ю.М. /47 г./ По случая е образувано полицейско  дознание. 

Възрастен планинар, изчезнал в района на хижа „Яворов”, се издирва от полицаи на РУП-Разлог. Издирването е започнало вчера към 17 часа, когато за случая алармирали планински спасители. На този етап е известно, че на 23 август 84-годишният мъж от Стара  Загора се е отделил от групата туристи, тръгнали да катерят Пирин. Следите на възрастния мъж се губят в района на хижа „Яворов”, където планинските спасители веднага предприели нужните действия по установяването му. Гражданите, които разполагат с информация за издирвания, могат веднага да сигнализират на тел. 166, 112 или в най- близкото поделение на МВР. 

БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!

Водещи новини

Времето