Информационен бюлетин

Информационен бюлетин

СДВР. Автопатрул на Второ районно управление е задържал двама в момент на кражба от печатница. В сряда вечерта охранителят на фирмата следял системата за видеонаблюдение и забелязал двама непознати, които проникнали в двора, взломили входната врата и се вмъкнали в печатницата. След подадения на  тел. 112 сигнал на място веднага пристигнали патрулиращи полицаи, които задържали дуото. Г.С. /38 г./ от Нови Искър и К.В. /49 г./ от кв. „Орландовци” успели да отмъкнат два акумулатора „Банер”, бормашина, шлосерски клещи, подвижна лампа  с кабел, 50-метров мостов кабел  и две специални машини. Откраднатите вещи били натикани в чувал, подготвен за изнасяне. Те са предадени на собственика с протокол. Двамата задържани са стари познайници на полицията, известните за кражби. Материалите по случая били докладвани на Софийска районна прокуратура.

Стара Загора. Снощи към 23.00 часа от Центъра за спешна медицинска помощ  съобщили във Второ Районно управление «Полиция» за пациент, представил се с чужд документ за самоличност. Установено е, че 29-годишният Д.Д. се е представил с личната карта и издаден талон за медицинско изследване на името на негов съсед - 32-годишния Н.Н. Преди това той причинил пътен инцидент на бул. «Цар Симеон Велики» и е тестван с дрегер за употреба ва алкохол. Д.Д. и Н.Н. са задържани във Второ Районно управление «Полиция» - Стара Загора за срок до 24 часа. Работата по случая продължава.

Благоевград. Криминалистите на Второ РУП предприели незабавно издирване след тревожен сигнал от тел.112. Според съобщението, на ул."Околчица"  в областния град четирима мъже принудили 37-годишен мъж от Петрич да се качи в лек автомобил "Ауди" /благоевградска регистрация/ и потеглили към Петрич. Районът е заграден и скоро на главния път в района на Симитли за проверка е спрян лек автомобил "Ауди" А4. В него пътували жертвата и четирима негови съглаждани Д.К./31 г./, И.С./29 г./, Я.А./43 г./ и К.А./33 г./ - последните трима  криминално проявени. Те са доведени в полицията, изяснено било, че причината за принудата била частен спор. Уведомена Районната прокуратура, а по случая е образувано досъдебно производство.

Перник. Голямо количество цигари без бандерол иззеха пернишки полицаи. Образувани са досъдебни производства. При проведени специализирани полицейски операции криминалисти и служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност” открили и иззели 1149 кутии различни марки цигари без бандерол. От дома на 67-годишния Й.Д. в пернишкото с. Ярджиловци полицаите конфискували 749 кутии цигари. По-късно бил проверен лек автомобил „Фолксваген Голф”, собственост на 31-годишния Д.С. от гр. Перник, в който били намерени още  400 кутии от акцизната стока. По двата случая са образувани досъдебни производства и работата продължава.

Кърджали. 39 чувала със сребърен дестилат са открили криминалисти от областната дирекция при проверка на лек автомобил “Фолксваген”. Колата е собственост на Р.С./46г./. При извършените процесуално-следствени действия е установено, че субстанцията е била открадната от фирмена площадка. Освен водача на автомобила, в полицейското управление в Кърджали по случая са задържани Е.П./46/, С.Р./37г./ и Г.В./26г./. Чувалите са иззети и са на съхранение в полицията. Образувано е досъдебно производство за извършената кражба.
Двама са задържани със седем крадени акумулатора. Д.С./32г./ и Д.М./33г./ превозвали устройствата с товарен автомобил “Скания”. Акумулаторите са иззети и са на съхранение в РУП-Кърджали. Работата по случая продължава.

Търговище. Вчера в РУП-Омуртаг са доведени 17-годишен непълнолетен от гр.Антоново и 36-годишният С.С. от антоновското с. Орач. Установено е, че вечерта на 10 януари те проникнали през незаключена врата в къщата на самотен и трудноподвижен 77-годишен от селото, на когото същия ден пощальонката донесла пенсията. Като се възползвали от безпомощното му състояние, със заплаха му отнели 250 лв. При разследването грабителите са установени и вече са задържани в РУ “Полиция” – Омуртаг. С.С. е криминално проявен, регистриран за извършени от него кражби, за което е бил и съден. На двамата са повдигнати обвинения. Очаква се С.С.  да бъде оставен в ареста за 72 часа.

Плевен. На 15 януари около 11 часа полицаи задържали двама, докато копаели в землището на село Бохот под бившия автополигон. Установено е, че заловените са 21-годишен с криминалистическа регистрация за хулигансво и 15-годишен, без криминални прояви, и двамата от село Мечка. От тях са иззети лопати и ножовка, с които се канели да разкопаят и изтръгнат съобщителен кабел. Щетите са в процес на установяване. Уведомен е дежурен прокурор. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.195 ал.1 т.4 от НК.

Пазарджик. Мъж и жена, отглеждали мархуана в дома си, са задържани от спецполицаи. Екип на териториалното звено “БОП” претърсил апартамент в областния град, където открил оборудвана миниоранжерия за марихуана. Иззети са 11 растения, отглеждани в саксии, както и няколко плика със зелена листна маса и съцветия. Обитателите на жилището – криминално проявеният Я.К. /32 г./ и 21-годишната Д.В. от Пазарджик, са задържани в ареста за срок до 24 часа. Работата по случая продължава, образувано е дознание.

Пожарна безопасност и защита на населението. Тази сутрин в 5.55 часа на тел. 112 е получен сигнал за горяща триетажна сграда на ул. „Ст.Стамболов” и ул. „Св. Св. Кирил и Методий” в София. На място пристигнали три екипа на столичната пожарна, които потушили огъня. При последвалия оглед открили три овъглени тела  - на жена и на две деца. Установена е самоличността им - 25-годишна и двете й деца - на пет години и на пет месеца, които обитавали третия - подпокривен етаж на къщата. Според първоначалната информация пожарът пламнал именно от този етаж. Продължава огледът на на място, експерти от столичната пожарна установяват причината за инцидента. Огънят е погасен от три пожарни коли, авто-механична стълба и автомобил за спешна медицинска помощ. В потушаването на пожара са участвали 13 пожарникари. Изведени били 10 обитатели от долния етаж.
Жена загина при пожар в Пловдив. Тази сутрин в 7.50 часа е получено съобщение за горящ апартамент на ул.”Родопи”. По първоначални данни при пожара от задушаване е починала 85-годишна жена. Унищожена е малка част от покъщнината в дома и са опушени около 50 кв. метра стени. Причините за случилото се са в процес на установяване.
2-годишно дете е пострадало при пожар в частен дом в никополското село Новачене. Около 23 часа снощи в къща в ромската махала възникнал пожар, унищожил 20 квадрата от покрива, домашно имущество и вещи. При инцидента в къщата без надзор били оставени две деца. Когато пламъците обгърнали стаята, баткото успял да изведе братчето си навън. По-малкото момченце /2 години и 7 месеца/ е  получило обгаряния по крачетата. Оказана му е лекарска помощ и детето е настанено в Плевенската болница с изгаряния, няма опасност за живота му. Причина за възникването на пожара е паднала свещ, ползвана за осветление. По думите на родителите в къщата не е имало електрозахранване, те били отскочили до магазина за цигари.

 

БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!

Времето