СДВР. Столичната полиция разследва инцидент, при който сериозно е пострадал служител на МВР. Минути след 3 часа на тел. 112 е получен сигнал за мъж в безпомощно състояние пред нощно заведение в района на Народното събрание. Към мястото са насочени патрули. Установено е, че пострадалият е 42-годишен служител в „Охранителна полиция” в столичното Четвърто РУП, в момента в отпуск. Той е открит с рани по главата. Незабавно е откаран за оказване на медицинска помощ в Института „Пирогов”, където е оставен за лечение с опасност за живота. Извършен е оглед, разпитани са свидетели. Полицията издирва извършителя. По случая е образувано досъдебно производство.
Перник. Криминалисти от СДВР и ОДМВР – Перник издириха и второто момиче, избягало от социалния дом в пернишкия кв. “Калкас”. 15-годишната Л.Н. ще бъде поставена под 48-часова полицейска закрила, след което ще бъде настанена в социално заведение.
На 12 февруари тази година в ОДМВР – Перник е подаден сигнал за две момичета на 15-годишна възраст, които са напуснали дома за временно настаняване в кв. “Калкас”. Незабавно са предприети мерки за издирването им, като на следващия ден децата са били обявени за общодържавно издирване. За бягството са уведомени СДВР, ОДМВР-Бургас, Хасково, Благоевград и Пазарджик поради постъпила информация, че децата са в някой от тези райони. Социалните служби в Перник също се включили в съвместната работа по издирването им.
След непрекъсната и целенасочена работа, на 21 февруари е намерена Я.Д. на територията на Второ РУП – СДВР. Девойката е била поставена под 48-часова полицейска закрила в Първо РУП – ОДМВР-Перник и с нея са работили служители от Детска педагогическа стая и социални работници. След този срок, тя е била настанена в специализирано социално заведение.
Полицейските служители продължили издирването на второто момиче. Вчера, съвместно с колеги от Второ РУП – СДВР Л.Н. е открита в района на столичната централна гара. Днес девойката ще бъде поставена под 48-часова полицейска закрила и на 5 март ще се търси възможност за настаняването й в специализирано социално заведение, различно от това, в което е настанено първото момиче.
Пловдив. Незаконен шивашки цех за спортни дрехи бе разкрит вчера от служители на РУП – Първомай. Проверката е извършена след получен сигнал, че в къща в село Воден се произвеждат и съхраняват стоки, означени със запазена търговска марка без разрешение на правопритежателя. При огледа в дома на Б.М. /30 г./ от същото село е установено, че таванското му помещение е обособено като шивашки цех. От там са иззети 60 долнища и 36 горнища на анцузи, както и 120 заготовки, всички с логото на известната марка. В хода на разследването е било извършено претърсване и в къща в с.Езерово, собственост на 49-годишната Е.С., където полицаите открили складирани 215 спортни комлекта със същия надпис. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 172б от НК. Работата продължават служители от РУП – Първомай.
Мъж, излежаващ присъда в пловдивския затвор, бе заловен с наркотици в четвъртък. 52-годишният Т.Р., осъден за разпространение на дрога, бил приет в болница за лечение. След получен сигнал в стаята му били намерени 6 шишенца със следи от безцветна течност. При направен обиск в апартамента на Т.Р. на ул. „Борба” в Пловдив са били намерени ривотрил и хашиш. Той е бил задържан за 24 часа в ареста на Първо РУП.
Същия ден около 10,30 часа на ул. „Никола Карев” в областния град е бил спрян за проверка известният на полицията Й.И. /29 г./. При обиск от него са били иззети две пакетчета с общо 4,672 грама амфетамин.
Асеновградчанин бе заподозрян в незаконна търговия с наркотици. В четвъртък полицаи от РУП – Асеновград спрели на улицата С.С. /27 г./, у когото били открити общо 6,531 грама марихуана. Материалите по случая са докладвани в Окръжна прокуратура – Пловдив. С.С. е задържан за 72 часа в следствения арест.
Смолян. Снощи около 19 часа на връх „Св. Илия” над гр. Неделино за полицейска проверка е спрян лек автомобил „Шевролет” с кърджалийска регистрация. В колата управлявана А.Х. /26-годишен/ от Ардино, с когото пътувал М.Д. /20г./ от ардинско село, са намерени и иззети около 50 броя хапчета, бели на цвят, в найлонова опаковка. При полевия наркотест хапчетата реагирали на метамфетамин. А.Х. и М.Д. са здържани за срок от 24 часа в РУП–Златоград. По случая е образувано досъдебно производство.
Плевен. Полицаи от Червен бряг задържаха грабители непосредствено след извършване на престъплението. Вчера към 9 часа в полицията дошла 68-годишна от с.Лепица и съобщила, че около 2 часа двама мъже са разбили катинара на входната врата в къщата на 79-годишен неин съселянин и след като му нанесли удари по лицето, напуснали дома му, като отнели ръчен часовник и телевизор. Проведени са бързи оперативни действия и са заловени извършителите – двама 21-годишни, местни жители. Единият има две криминални прояви за кражби, а другият е с две криминалистически регистрации за грабеж и взломна кражба и присъда. Вещите, предмет на престъплението, са намерени в дома на неосъждания. Иззети са и се съхраняват в полицията. Извършителите са задържани а 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.199 ал.1,т. 2 от НК. Сезирана е прокуратурата.
Пътно-транспортни произшествия. Полицаи от Кнежа установиха избягал шофьор след пътен инцидент. Към 18.55 часа вчера, в полицията в Кнежа е получен сигнал за настъпило автопроизшествие на кръстовище, образувано от ул. "Димитър Бутански" и ул."Св. Св. Кирил и Методий". Незабавно са изпратени полицейски екипи, които са установили, че е блъснат пресичащ пътното платно пешеходец. Пострадалият е 75-годишен от Кнежа. Водачът на автомобила не е сигнализирал и е напуснал автопроизшествието. Пострадалият е транспортиран в ЦСМП в Кнежа. По-късно с фрактура на дясна колянна става, той е транспортиран в Университетска болница - Плевен, без опасност за живота. От проведените оперативни действия е установено, че лекият автомобил е "Опел вектра", собственост и управляван от 22-годишен местен жител. Проверка изяснила, че той има стаж като водач 4 години. Изпробван е с техническо средство за употреба на алкохол и резултатът е отрицателен. По случая работата продължава.