Информационен бюлетин

Информационен бюлетин

София. Криминалисти от Първо районно управление намериха откраднат автомобил и разкриха кражба на 3500 лева от жилище, извършени в кв. „Христо Ботев”. На 13 март собственик на „Лада“ съобщил в полицията за липсата на колата му, паркирана на улица в квартала.  Криминалистите много бързо се насочили към вероятния извършител – П.Й. /22 г./, с прякор Пачката. Младежът живеел наблизо, а и бил специалист по кражби на коли. П.Й. имал роднини в с. Василица, община Костенец и обикновено карал противозаконно отнетите автомобили там, разглобявал ги и ги предавал за скрап в пункт за изкупуване на метали. В този случай успял да намери клиент от селото, на когото продал откраднатото возило за 320 лева. Колата вече била със сменени регистрационни табели, установили полицаите от РУП-Костенец, които я иззели от купувача. Авторът на деянието е криминално проявен, регистриран многократно за противозаконни отнемания на МПС, кражби и други престъпления, осъждан. Й.П. се укрива и е обявен за общодържавно издирване. Образувано е досъдебно производство. Материалите по случая са докладвани на Софийска районна прокуратура.
В края на януари собственик на къща на сигнализирал в Първо районно управление за кражба на 3500 лева от дома му. Пристигналите на място полицаи установили, че неизвестният имал достъп до жилището, тъй като вътре не било проникнато с взлом. В хода на разследването се установило, че в нощта на престъплението собственикът и Т.К. /30 г./, близък на семейството, били в заведение. Т.К. откраднал ключовете от якето на собственика, вмъкнал се в къщата  и откраднал 3500 лв. Мъжът се надявал да не бъде разкрит и затова не взел всичките пари на семейството. В продължение на два месеца извършителят се подвизавал в провинцията, където изхарчил откраднатото до стотинка. Преди няколко дни криминалистите получили информация, че Т.К. е в района на Централна гара и предприели действия по задържането му. Наложена му е мярка за неотклонение „задържане под стража“ за 72 часа и е привлечен в качеството на обвиняем.    

Пловдив. Младеж бил намушкан с нож при възникнал скандал вчера в областния център. По първоначални данни инцидентът станал около 2.30 часа в района на заведение на бул. „Христо Ботев”. Пристигналите незабавно на мястото служители на Второ РУП заварили 22-годишен мъж в безпомощно състояние и с порезна рана на лявото бедро. Пострадалият обяснил пред полицаите, че малко преди това двама непознати му нанесли побой, а единият от тях го пробол с нож в крака. Пострадалият бил откаран в болница, където е настанен за наблюдение. При проведените бързи издирвателни действия са установени извършителите – И.Б. /25 г./ от Пазарджик и Д.И. /24 г./ от Пловдив, криминално проявени.  Материалите по случая са докладвани в Районна прокуратура – Пловдив. Работата продължава.

ОДМВР-София. Спецакция по линия на разпространение и използване на неистински винетки е реализирана в края на миналата седмица на територията на Ботевград. В хода й е задържан 38-годишният И.И. от Ботевград, известен на полицията, осъждан за кражби, който разпространявал фалшивите винетки. Установени са четирима негови клиенти, както и седем автомобила с фалшиви винетни стикери. И.И. е задържан за 24 часа. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 276 от НК. Разследващият екип продължава работата по пълното документиране на случая.
Полицията в Самоков задържа двама рецидивисти за кражба от гробищния парк. Сигналът бил получен в събота сутринта. При извършения оглед било установено, че извършителите са взломили катинара на входната врата и са откраднали ръчна количка, печка, кюнци и инструменти. В резултат на проведените издирвателни действия криминалистите  установили извършителите - М.П./38 г./, А.М./25г./, осъждани за кражби, и  18-годишния Д.Х., всичките от Самоков. Инкриминираните вещи били открити в дома на 25-годишния мъж. Двамата - М.П. и Д.Х. са задържани с полицейска мярка, а съучастникът им се укрил от полицията, но не за дълго. Още на другия ден той откраднал колело и електрически шмиргел от частен дом в Самоков. Благодарение на бързата реакция на служителите на реда А.М. бил задържан. По двата случая са образувани досъдебни производства.
Ботевградските криминалисти заловиха 41- годишен рецидивист докато залагал краден мобилен телефон. Местен жител сигнализирал в полицията, че непознат, с когото се разминал на улицата, бръкнал в джоба му, отнел мобилния му телефон и избягал. Полицейските служители предприели незабавни издирвателни действия и скоро влезли в дирите на извършителя- Н.К./41 г./ от Ботевград, осъждан за кражби. Мъжът бил неприятно изненадан в заложна къща, докато залагал инкриминираната вещ. На Н.К. е снето обяснение и е освободен по здравословни причини. По случая е образувана проверка. И 25-годишен криминално проявен мъж беше задържан в районното управление в Ботевград. Той бил заловен минути след като разрушил част от масивна ограда на частен имот в с. Трудовец. Наложена му е 24-часова мярка „задържане под стража“. Срещу него е образувано досъдебно производство по чл. 216 от НК. Работата по случая продължава.

Перник. Три кражби от домове са разкрили трънски криминалисти. Служители от РУП – Трън установиха извършителите на кражби от къщи в селата Банкя, Богойна и Видрар. Имотите, собственост на две столичанки и жител на Харманли, били обрани през март. Откраднати били инструменти, телевизор, радиоприемници, медни съдове и други вещи. В резултат на предприетите оперативно-издирвателни действия, белезниците щракнали около ръцете на 25-годишния И.Г. и криминално проявения М.Д./32 г./, двамата от с. Богойна. Установено е, че те са извършили кражбите в селата Банкя и Богойна. Имотът в с. Видрар бил обран от кюстендилеца З.Я./27 г./ и 40-годишния В.П. от с. Буковлък, общ. Кюстендил. 27-годишният мъж е познат на органите на реда и с други подобни прояви. Двамата са работници в местното горско стопанство. Откраднатите вещи са намерени и иззети. Служителите на реда проверяват евентуалната съпричастност на четиримата и към други кражби на територията на региона. Работата по започнатите досъдебни производства продължава. 

Пазарджик. 13-годишно момче подало анонимен сигнал за поставено взривно устройство в училище, бе установено от служители на Териториалното звено „Борба с организираната престъпност“  в  Пазарджик и служители на РУП-Септември. В петък около 9  часа на тел. 112 бил получен анонимен сигнал. Детски глас съобщил, че в СОУ „Христо Ботев” в Септември има поставена бомба. Незабавно периметърът около учебното заведение бил блокиран от полицейски патрули. На място пристигнал и екип антимафиоти от Пазарджик.  След направената щателна проверка взривно устройство не било открито. При проведеното разследване органите на реда бързо влезли в дирите на извършителя. Оказало се, че това е 13-годишно момче, възпитаник на същото училище. Материалите по случая ще бъдат изпратени на Районната прокуратура в Пазарджик по компетентност.
Трима тийнейджъри, откраднали лек автомобил, са заловени от служители на РУП-Велинград и полицейския участък в Ракитово. В петък 49-годишен мъж сигнализирал в полицията, че лекият му автомобил „Фолксваген Джета” е откраднат. При проведените оперативно-издирвателни действия криминалистите влезли в дирите на извършителите  - двама на 19 години и 18-годишен, и тримата от Ракитово. Колата е намерена, а тримата са задържани с полицейска мярка за 24 часа. Образувано е  дознание.

Бургас. Снощи около 21.30 часа в полицията бил получен сигнал за горящ лек автомобил «Мерцедес», паркиран в хотелски комплекс в с.Писменово. Пожарът е потушен, изгоряла е предната част на автомобила. Извършен е оглед, по първоначални данни не се касае за умишлен палеж. Вероятно пожарът е възникнал от неизправна ел. инсталация. Работата по случая продължава.


БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!