Информационен бюлетин

Информационен бюлетин

София. Криминалисти от столичната дирекция и техни колеги от Пето РУП задържаха авторите на грабеж и побой над столичанин, извършен в средата на април в кв. „Слатина”. Сигналът бил получен от болничното заведение, където е настанен за лечение 25-годишен младеж  със счупена челюст. В хода на разследването се установило, че на 18 март вечерта, близо до местно училище, трима младежи го нападнали, пребили го и откраднали масивния му сребърен ланец. Пред служителите на реда потърпевшият разказал, че познава само по физиономия извършителите. След проведените оперативни действия криминалистите установили и задържали извършителите - софиянците  Е.Н. /21 г./, Н.С./24 г./ – Черния и В.С./24 г./. Тримата са криминално проявени - Н.С. е известен за наркотици и кражби, а съучастниците му – за притежание на дрога, като Е.Н. е осъждан. След изтичането на 24-часовата мярка на тримата е наложена мярка за задържане под стража за 72 часа, а в последствие - и постоянна. Повдигнати са им обвинения за престъпление по чл.199 от НК. Разследващият екип продължава работата по случая.
Брат и сестра са задържани в Девето РУП за хулиганство и нарушаване на обществения ред. Повдигнати са им обвинения по чл. 325 ал. 1 от НК, мъжът остава в ареста за 72 часа, а жената е с наложена мярка за неотклонение „подписка”. Инцидентът се разиграл на 22 юли привечер в пицария в ж.к. „Люлин”. Братът и сестрата били в заведението с още двама души. След употреба на алкохол между тях възникнала свада, за да не се разрасне – двамата си тръгнали. Агресията си братът и сестрата прехвърлили на други клиенти от заведението и обслужващия персонал. Барманката потърсила съдействие от полицията. При вида на полицаите двамата отказали да им представят документи за самоличност, държали се грубо и арогантно с тях и сипели обиди и закани. Това наложило да бъдат задържани и отведени в Девето РУП. Била установена самоличността им -  Х.И./41 г./ , регистриран за хулиганство и шофиране в нетрезво състояние, осъждан и 46-годишната И.И. Работата по случая продължава.      
Криминалисти от Четвърто РУП задържаха семейна двойка за  кражба на златни и сребърни накити и пари от апартамент в ж.к. „Гоце Делчев”. В началото на миналата седмица собственичка на апартамент съобщила в полицията за извършена кражба от дома й. Пред служителите на реда тя споделила съмненията си за евентуалния извършител на престъплението – майстор, когото наела да ремонтира апартамента й. В хода на разследването била установена самоличността му – П.П. /36 г./ от София. Междувременно се изяснило, че  жената, с която живеел на семейни начала, била наета да почисти жилището и двамата решили да откраднат бижутата и парите, след което напуснали столицата и отишли при роднини в Сандански. С помощта на местни полицаи служителите установили местонахождението им и в събота двойката била задържана. При обиски у тях били открити заложните билети за пласираните в няколко столични заложни къщи  златни и сребърни накити. Бижутата са иззети и върнати на собственичката. След изтичане на 24-часовата мярка „задържане под стража“, на П.П. и Л.Ш. /31 г./ е наложена 72-часова. Повдигнати са им обвинения за престъпление по чл. 194 от НК.

Велико Търново. 26-годишен водач на товарен автомобил опитал да подкупи полицейски служители от РУП – Павликени. Вчера по обяд на изхода на града в посока Свищов за проверка бил спрян товарен автомобил „Форд Транзит“, управляван от 26-годишния В. Г. от Варна. При проверка на документите му униформените установили, че няма гражданска отговорност. Полицейските служители започнали да пишат акт, но В.Г. се опитал да осуети намеренията им, като им подхвърлил в автомобила 20 лв., за да се почерпят и „да измислят нещо“. Униформените веднага подали сигнал в управлението и на мястото била изпратена дежурно-оперативна група. 26-годишният е задържан с полицейска мярка за 24 часа и срещу него е образувано бързо производство.
Двама мъже са задържани непосредствено след извършване на кражба на поцинкована ламарина. Вчера около 15 часа полицейски служители от РУП – Велико Търново спрели за проверка в района на с. Вонеща вода товарен автомобил „Форд Транзит“. Бусът бил управляван от 29-годишния А. А. и в него пътували още двама - 34-годишният А. Д. и 35-годишната З. Б., всички от Велико Търново. При извършена проверка в товарното отделение на автомобила са установени  парчета поцинкована ламарина с общо тегло около 300 кг. В хода на разследването станало ясно, че  ламарината била открадната от сграда на почивна база в селото. Товарният автомобил е иззет, а мъжете са задържани за 24 часа. Те са известни на полицията и осъждани. Срещу тях е образувано бързо производство.

Пловдив. Пловдивчанин беше заловен непосредствено след кражба от бус в Пловдив. Вчера около 8 часа на ул.”Тодор Александров” 60-годишен работник забелязал, че от незаключения му служебен „Мерцедес”  непознат откраднал 815 лева и лични документи. Работникът подгонил крадеца, който след като хвърли мъжката чантичка с парите в спрян наблизо товарен автомобил, избягал. В резултат на проведените бързи полицейски действия заподозреният в кражбата Б.Т./ 42 г./  бил заловен. Мъжът, който е известен на полицията, е задържан в ареста за 24 часа. Срещу него е образувано бързо производство.
Двама мъже бяха заловени в момент на кражба в Стамболийски. Вчера в полицията бил получен сигнал, че мъже демонтират две метални врати от спортната зала на училище „Отец  Паисий”. Пристигналият незабавно автопатрул заловил на място известните на полицията И.Ш./ 34 г./ и М.Л./ 34 г./ от същия град. Работата по случая продължава.
Мъж беше заловен с незаконно притежавано оръжие. При полицейска проверка в къщата на И.А./56 г./ в Хисаря са намерени и иззети въздушна пушка с преработен ударник  и 160 патрони. Мъжът е задържан в ареста за 24 часа.

Кърджали. За нанесени удари на свой роднина в заведение в село Резбарци П.М./18 г./ е задържан в РУП-Кърджали. Инцидентът станал снощи около 20 часа. Потърпевшият бил в заведението, след него дошъл 18-годишният, който се приближил до масата на роднината си и му нанесъл няколко удара. Между двамата имало стара лична вражда. Материалите по случая ще бъдат внесени в съда по Указа за борба с дребното хулиганство.
49-годишен мъж се удавил в коритото на река Арда. Инцидентът станал вчера около 16.30 часа в землището на ардинското село Любино. Мъжът бил на риболов със свой приятел. Въдицата му се заплела, той влязъл във водата да я освободи и на връщане решил да преплува разстоянието до другия бряг. Докато плувал, изчезнал от погледа на приятеля си. Дежурна оперативна група  извършила оглед на мястото на произшествието. Трупът е транспортиран за аутопсия в кърджалийската болница. Образувано е досъдебно производство в РУП-Ардино.

София – област. Полицаи от Правец задържаха извършител на палеж. Вчера около 18 часа бил получен сигнал за пожар в землището на село Разлив. Незабавно на място е изпратен екип от огнеборци и полицаи, които са установили, че горят сухи треви и храсти на площ от 50 дка. Огънят е погасен. След проведените оперативни действия бил установен извършителят - Г.И./71 г./ от с. Разлив. Причина за пожара станало огнище, в което мъжът запалил хартиени отпадъци и оставил без наблюдение. Оплакване, че възрастният мъж запалил огън в имота й, подала в полицията и друга жителка на селото. В резултат на пожара са изгорели 38 плодни дървета, разположени на площ от 2 дка и 250 кв.м лозе. Сезирана е прокуратурата.

Плевен. Над 2 000 контрабандни цигари иззеха плевенски полицаи. В къща на 55-годишен мъж от с. Буковлък са били открити 1000 кутии "Diva" и 1000 "Corsair". 103 кутии цигари без бандерол са иззети от улични пласьори в Плевен. Образувани са досъдебни производства, на нарушителите са съставени актове.
          
БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!


 

Времето