Информационен бюлетин

Информационен бюлетин

ГДБОП. Служители на главната дирекция, заедно с експерти от дирекция „Авторско право и сродни права” към Министерството на културата, проведоха съвместна операция. Целта бе документиране и пресичане на незаконно използване на обекти на авторското право и сродните му права  без съгласието на правоносителите. Акцията е реализирана в изпълнение на Стратегията на МВР и плана за действие, приет от “Съвета за защита на  интелектуалната собственост” към министъра на културата. При извършената проверка съвместните екипи установили, че в три от обектите на един от най-големите копирни центрове  в Бургас се сканират и продават учебници в нарушение на закона. По този начин се нарушават правата на авторите и се възпрепятства легалното използване на създадените от тях произведения. На основание на констатираното е съставен акт от Министерството на културата. При проверката не са установени нарушения и престъпления, свързани с използване на софтуерни продукти от страна на дружеството.

Служители на сектор БОП в Благоевград иззеха над 290 литра нелегален алкохол. Операцията е реализирана съвместно с представители на  Митница Югозападна.  В хода на акцията е извършена проверка на лек автомобил, паркиран в двора на фирма на територията на Благоевград.  В багажника на колата, управлявана от А.Щ. /47г./ от гр. Кюстендил, антимафиотите попаднали на 4 туби от по 20 литра мастика без акцизен бандерол. Тубите били увити в дрехи. Последвало претърсване и в склада на фирмата, в който били открити още около 275 л нелегален алкохол. По случая са съставени констативни протоколи от служители на Митница Югозападна, а работата по разследването продължава.

Велико Търново. След проведени бързи оперативни действия, криминалисти от РУП – Г. Оряховица разкриха извършител на палеж на лек автомобил в Лясковец. Сигнал за инцидента с кола „Ланчия“, паркирана на ул. „Ив.Камбуров“, бе подаден на 21 май към 22.30ч. Въпреки бързата намеса на огнеборците двигателният отсек на автомобила бе напълно унищожен. След извършения на място оглед в полицейското управление започна досъдебно производство за палеж, а в хода на разследването криминалистите попаднаха в следите на местния жител В.Й. /24г./. При разпита той признал и за извършена предния ден кражба на моторен трион и чифт маратонки от жилище в с. Драгижево. В.Й. е настанен в специализиран диспансер в с. Церова Кория, назначена е психиатрична експертиза. По случая е образувана преписка. 

Кметски наместник е обвинен в злоупотреба с официални документи. Според събраните до този момент данни 34-годишната А.Е. от с. Дебели рът, в периода от месец юли 2003 г. до април 2004 г. в качеството си на длъжностно лице, е съставила официални документи. Те били използвани в съда и на тяхно основание на двама души неправомерно са възстановени общо около 200 декара гори.  Вчера А. Е. е привлечена в качеството на обвиняема и й е наложена мярка за неотклонение „подписка”.

 

БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ!