Перник. Пернишка фирма, търгуваща с черни и цветни метали, ще бъде глобена за работа с изтекъл лиценз. В хода на акция, проведена от служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност” при областната дирекция е извършена проверка площадка за търговия с отломки от черни и цветни метали. Установено е, че фирмата, стопанисваща обекта, работи с изтекъл лиценз. Издаден констативен протокол, а на собственика ще бъде съставен акт за административно нарушение.
Радомирски криминалисти установиха извършител на взломна кражба. Преди седмица от гараж в Радомир била открадната машина за циклене на паркет. След подаден сигнал от собственика на имота, служители на районното управление предприели оперативно-издирвателни и процесуално-следствени действия. Криминалистите установили и задържали извършителя - криминално проявеният Д.Б. /31 г./. Откраднатата машина е намерена и иззета. Действията на полицията по документиране на случая продължават.
Полицията в Перник търси съдействие за установяване родителите на изоставено бебе. Тази нощ, около 1.10 часа, в пернишкото Второ РУП е подаден сигнал от 33-годишен мъж за новородено бебе, което открил под ел. табло на ул. „Юрий Гагарин“. Пристигналите на място полицаи откарали детето в болнично заведение, където е настанено в неонатологично отделение. Момченцето е на видима възраст до една седмица. Новороденото е в добро здравословно състояние. Умоляват се всички, които разполагат с информация по случая, да се обадят на тел. 076/607313 или в най-близкото полицейско управление. Анонимността е гарантирана.
Добрич. 29-годишен мъж е задържан за телефонна измама. На 28 юни непознат позвънил на домашния телефон на 72-годишна жителка на с. Чернооково, представяйки се за внука й. Той поискал 2000 лева, за да бъде освободен изпратен от него колет. Малко по-късно възрастната жена отишла на уговорената среща, предала парите и след отваряне на колета, установила, че е измамена. В резултат на проведените оперативно-издирвателни действия от служители на РУП - Генерал Тошево бил установен и задържан извършителят - Д.Г. /29 г./ от с. Стожер. У него полицаите открили парите. Д.Г. направил пълни самопризнания за измамата, както и за други подобни престъпления, извършени на територията на селата Росен, Изворово и Чернооково, община Генерал Тошево. Работата по случая продължава.
Благоевград. Криминалисти задържаха двама 19-годишни, извършили няколко телефонни измами на територията на Сандански. Двамата софиянци Ц.Г. и Д.К. използвали позната схема с лечение на болен роднина. В хода на разследването е установено, че на 12 юни от 76-годишен мъж от с. Струма те взели 6350 лв., а на 16 юни от 64-годишна жена от с. Сливница - 1500 лв. Образувано е досъдебно производство. Наложена им е 72-часова мярка „задържане под стража“. Работата по случая продължава.
София - област. Полицаи от Етрополе задържаха мъж и жена, извършили грабеж над 17-годишно момиче. Сигналът бил подаден около 21 часа в събота. Установено било, че час по-рано чрез употреба на сила и заплаха, от 17-годишната девойка от Ябланица били откраднати златен пръстен и три златни обици. В хода на проведените издирвателни и процесуално- следствени действия разследващите разкрили авторите на престъплението - 31-годишната Г.А. и 35-годишният Н.П., и двамата регистрирани за кражби, от с. Малки Искър. У тях бил открит пръстенът на потърпевшата. По случая е образувано досъдебно производство. Работата по пълното му документиране продължава под наблюдението на Районна прокуратура - Етрополе.
Русе. На 30 юни в 1:34 часа в олицията в Русе е предадено съобщение, получено на тел. 112 от млад мъж. Той съобщил, че докато разговарял с приятелката си по мобилния телефон, тя изпищяла и връзката прекъснала. При незабавно предприетото издирване служители на Второ РУ “Полиция” - Русе открили в стая на къща на бул. “Липник” тялото на изчезналото момиче с прободна рана. В приземен етаж в същата сграда е намерено и тялото на живеещия на адреса 32-годишен мъж. Работата за изясняване на случая продължава. По случая е образувано досъдебно производство.
БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!