Търговище. 63-годишен мъж загина при пътно-транспортно произшествие. Пътният инцидент възникнал тази сутрин около 9 часа в гр. Омуртаг – на кръстовище между улица “Цар Освободител” и второкласен път II-48/Котел-Омуртаг/. Правоспособният водач П.П. /63 г./, от гр. Бургас, управлявайки лек автомобил «Опел Корса» с бургаска регистрация, навлязъл в зоната на кръстовището и не е спрял при наличието на пътен знак “Б2” и отнел предимството на правомерно движещ се товарен автомобил “Мерцедес” с полска регистрация. Камионът бил управляван от 43-годишен правоспособен водач, гражданин на Република Полша. В резултат на пътния инцидент на място е загинал водачът на лекия автомобил. Возещата се на предна дясна седалка на същия автомобил 60-годишна жена от гр. Бургас е настанена в МБАЛ-Търговище с множество фрактури на лява ръка и на десен крак, с опасност за живота й. По случая е образувано досъдебно производство.
БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА
НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!