Информационен бюлетин - 19 декември 2018

Информационен бюлетин - 19 декември 2018

Търговище. Извършител на измами е установен и задържан от криминалисти на РУ-Попово.    В резултат на предприети оперативно-издирвателни действия, вчера служители на РУ-Попово задържали 36-годишен местен жител. На този етап е установено, че в рамките на два дни той е успял да заблуди две възрастни жени по познатата схема „ полицейска операция и оказване помощ на полицията за залавяне на измамници“. Така той отнел от жертвите си общо 3 835 лева.  Мъжът е задържан в ареста на полицейското управление. По случаите са образувани досъдебни производства по чл. 209, ал. 1 от Наказателния кодекс, а работата по документирането им продължава под наблюдението на прокуратурата.

Пловдив. В ареста е задържан 27-годишен автор на грабеж в Пловдив. В хода на няколкодневно активно разследване служители на Шесто РУ установили, че в събота вечер мъжът нападнал в гръб 47-годишна жена в квартал „Столипиново“. Поваляйки жертвата си на земята след удар с твърд предмет, той й отнел 20 лева и два сребърни пръстена и се оттеглил с велосипед. Вчера криминално проявеният и осъждан извършител бил задържан за едно денонощие в районното управление, иззето е и колелото, с което се придвижвал. След доклад на материалите в прокуратурата на пловдивчанина е повдигнато обвинение за престъпление по чл. 198 от НК, мярката му за неотклонение е удължена до 72 часа.  Същият срок на задържане е постановен и за 29-годишния автор на две подобни посегателства,  разкрит при съвместни действия от служители на Второ и Трето районни управления. Както съобщихме вчера, той ограбил 16-годишно момче на ул. „Победа“ и 50-годишна жена на бул. „България“. Допълнително са събрани доказателства, че в края на ноември, на ул. „Димитър Страшимиров“ издърпал дамската чанта и на друга потърпевша.

Бързо производство е образувано срещу мъж, заловен в момент на кражба. Вчера след обяд жител на село Марково сигнализирал в полицията, че в гаража му има непознат, който се кани да открадне електрически инструменти. Пристигналият незабавно на адреса екип на Първо РУ установил самоличността на извършителя – 31-годишен, от споменатото село. Мъжът е известен за подобни посегателства. Спрямо него била взета 24-часова мярка за задържане. 

Благоевград. Вчера, в качеството на обвиняем е привлечен 32 годишен мъж от Сандански. В хода на разследването било установено, в нощта на 18 декември той счупил стъклото на вратата на товарен автомобил „Рено Канго“ и двата му фара, огънал и предния капак на лек автомобил „Опел Инсигниа“, паркирани пред частен дом в града. При последвали проверки на жилища, обитавани от 32 – годишния, криминалистите иззели около 199,29 грама хероин и около 2,62 грама канабис. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.

Кърджали. За използване на фалшиви шофьорска книжка и контролен талон 27-годишен е задържан вчера в РУ-Кърджали. Неистинските документи били представени при полицейска проверка около 14 часа на ул.“Първи май“ в областния град. Работата по случая продължава сектор „Охранителна полиция“ в РУ-Кърджали по чл.316 във връзка с чл.308, ал.2 във връзка с ал.1 от Наказателния кодекс.

 

Досъдебно производство е образувано в РУ-Кърджали след подаден сигнал вчера, че млада жена е потърсила помощ след раждане, но не е известна съдбата на бебето. Предприети са процесуално-следствени действия и оперативно-издирвателните действия на полицаите продължават. Случаят е докладван в Районна прокуратурата и работата продължава под наблюдение на прокурор.



Стара Загора
. На 17 декември, в хода на процесуално-следствени действия на адрес в града, обитаван от 17- годишен, са открити голямо количество наркотични вещества. Действията са осъществени от криминалисти на Второ РУ. В жилището са намерени и иззети марихуана, с тегло 139,6 г и амфетамин – 1,25 г, както и електронна везна. По случая е образувано бързо производство за извършено престъпление по 354а, ал.3, т.1 от НК. Не3пълнолетният е задържан с полицейска мярка за 24 часа, работата по случая продължава.

23 – годишен мъж от село Медникарово е задържан за дрога. Проверката била извършена в къщата, където той живеел. В селскостопански постройки към жилището и в двора на къщата служители на РУ – Гълъбово открили изсушени канабисови растения и полиетиленов плик, съдържащ изсушена листна маса – канабис, с общо тегло 420 грама. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3, т. 1 от НК.


ОДМВР- София. Около 12 часа днес в полицията бил подаден сигнал за инцидент с член на ловна дружинка в с. Гуцал. По първоначални данни 58- годишният мъж е бил прострелян в областта на крака след приключване на ловен излет. Впоследствие пострадалият е починал. Установен е мъжът, произвел изстрела. Предприети са процесуално- следствени действия за изясняване на обстоятелствата по случая.

Пътен инцидент. Двама загинали и трима тежко ранени при тежък пътен инцидент на пътя Разград-Шумен. Сигналът за инцидента, станал до разклона за Самуил, е подаден снощи около 23.25 часа. По първоначални данни лек автомобил „Мазда“, управляван от 25 – годишен, движейки се в посока Шумен, се е ударил в ремаркето на ТИР. От удара на място са загинали момиче и момче, на 24 и 18 години, а други двама - на 18 и 26 години, са транспортирани в болнично заведение с опасност за живота. Водачът, също е настанен в болница с фрактура на ръка. По случая е образувано досъдебно производство, работата по установяване на причините за инцидента продължава.  

 

БЛАГОДАРИМ ВИ, ЧЕ ПОСЕТИХТЕ САЙТА

НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ И ЦИТИРАТЕ КОРЕКТНО ИНФОРМАЦИИТЕ НА ПРЕСЦЕНТЪРА!