Зам.-Министър Амелия Гешева Откри Изложбата „Българска Археология 2018“

Зам.-Министър Амелия Гешева Откри Изложбата  „Българска Археология 2018“


Зам.-министърът на културата Амелия Гешева откри изложбата „Българската археология 2018 г. в Националния археологически институт с музей при БАН.

          Сред официалните гости на събитието бяха председателят на БАН акад. Юлиан Ревалски,  Зам.-министърът на образованието и науката Карина Ангелиева, зам.-кметът на София доц. д-р Тодор Чобанов, директорът на Националния исторически музей доц. д-р Бони Петрунова, зам.-председателят на БАН чл.-кор. Васил Николов и дипломати.

За дванадесета поредна година музеят организира временна изложба „Българска археология“. По традиция тя представя резултатите от проучванията през изминалия археологически сезон, като излага някои от най-интересните находки и богат илюстративен материал. Тази година съорганизатори са 19 исторически и археологически музеи в страната, които участват с находки от своите фондове: Националният исторически музей, Регионален археологически музей Пловдив, регионалните исторически музеи в Благоевград, Велико Търново, Видин, Добрич, Пазарджик, Плевен, Разград, София, Стара Загора, Хасково и Ямбол, Археологически музей „Старинен Несебър“ и историческите музеи в Белоградчик, Дряново, Панагюрище, Петрич и Севлиево.

          Изложбата представя 250 експоната от 23 обекта, различни като вид и хронология, от ранната праистория до Средновековието.

Изложбата „Българска археология 2018“ може да бъде посетена в зала „Временна изложби“ на НАИМ от 15 февруари до 14 април 2019 г.



Водещи новини

Времето