
Младите български учени свикват протест пред МОН на 5-ти декември в 11 ч. срещу замазването от министър Игнатов на скандала с Фонд научни изследвания.
“Ставаме свиделите на опит да се замаже положението… Така се цели да се унищожат усилията ни за правила и прозрачност в разпределянето на парите за наука.” – твърдят организаторите.
Протестът на учените няма да бъде мълчалив и мирен, предупреждават те в плаката за събитието.
През май 2012 Биволъ публикува обширна статия за злоупотребите във Фонд научни изследвания. Скандалът обаче се разгоря чак сега, като вече достигна до ушите на Европейската комисия и стана световно достояние след публикация в най-реномираното научно издание Нейчър.

***