По случай професионалния празник на службата министър Цветан Цветанов ще посети утре Националния учебен център на Гражданска защита в Монтана
ГД „Гражданска защита” ще отбележи професионалния си празник на 16 юли /петък/. Инициативи под надслов „Ден на отворените врата” ще бъдат организирани в базите на областните управления на дирекцията и на групите „Аварийно-спасителни дейности” в цялата страна. Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов ще посети в петък Националния учебен център на Гражданска защита в Монтана.
На 16 юли, от 11 часа, в София ще се поведат практически демонстрации в района на Спортен клуб „Кънки и хокей на лед - Славия” и на площадката пред хотел „Шампион”. Ще бъдат показани спасителни дейности при възникване на огнище на химическо замърсяване, пожарогасене и евакуация от високи етажи след терористичен акт. В тях ще участват екипи на ГД „Гражданска защита” - София, СДВР, столичната пожарна, БЧК и спешна медицинска помощ. Практическите демонстрации на звената на софийската спасителна система са част от учение, което се провежда под ръководството на областния управител Данаил Кирилов. След демонстрациите ще бъдат показани и специализирана апаратура и техника в базата на столичното управление на Гражданска защита – ул. „Коломан” № 6 /до спортен комплекс „Славия”.