Столичанин, опитал да продаде имот с подправен документ, е задържан от служители на Първо РУП

Столичанин, опитал да продаде имот с подправен документ, е задържан от служители на Първо РУП

Р.Н. е с множество криминалистични регистрации и вече осъждан

Разследването започнало след като преди два дни служители на сектор „Икономическа полиция” в столичното Първо РУП получили сигнал, че при изповядване на сделка с покупко-продажба на недвижим имот нотариусът е установил сериозни несъответствия в представените документи. Р.Н., упълномощен да се разпореди с имота, представил  протокол-решение на едноличния собственик на капитала от 20.08.2010г. – гръцки гражданин. На документа бил придаден вид, че е разписан от бизнесмена, същевременно липсвала заверка по надлежния ред и не бил изведен в регистъра под номер. Имотът – два парцела в кв. „Редута”, бил оценен за 100 000 евро. От проведените  незабавни действия  на служителите на реда е установено, че документът е неистински.  На място в кантората са били установени и трима брокери на сделката, от които са снети обяснения.
Р.Н. е осъждан и регистриран за различни престъпления, свързани с използване на подправени документи, кражба на МПС и на собственост, сочи справка в системата на МВР.
По случая е образувано досъдебно производство, материалите са докладвани в прокуратурата. На Р.Н. е повдигнато обвинение по чл.212 , ал.2 от НК и му е постановена мярка за неотклонение задържане под стража за срок от 72 часа.
Работата по установяване на други инкриминирани документи и лица, съпричастни с деянието продължава.


 

Водещи новини

Времето